Бізнесу Буковини обіцяють підтримку під час майбутнього локдауну

Про підтримку місцевого бізнесу області в період карантинних обмежень, компенсаційні виплати на час запровадження посиленого карантину з 8 до 24 січня 2021 року йшлося під час наради заступника голови Чернівецької обласної державної адміністрації Олексій Бойко та директорки Чернівецького обласного центру зайнятості Любові Кожолянко.

Із початку карантину служба зайнятості здійснює комплекс заходів, щоб зберегти трудовий потенціал роботодавців до закінчення пандемії та повернення до звичного ритму роботи.

За словами Любові Кожолянко, суб’єкти малого та середнього підприємництва, які зупинили чи скоротили свою діяльність у зв’язку з карантином, отримували допомогу із часткового безробіття. Станом на 1 грудня 2020 року гроші виплатили 684 підприємствам малого та середнього бізнесу для відшкодування заробітної плати 7200 працівникам.

Також таку допомогу виплачували фізичним особам-підприємцям, які не мають найманих працівників, але є застрахованими особами, тобто сплачували єдиний соціальний внесок. Станом на 1 грудня цього року обласна служба зайнятості прийняла рішення про виплату 10675 ФОПам. Загальна сума виплаченої допомоги із часткового безробіття склала 135,9 мільйона гривень.

Олексій Бойко доручив обласній службі зайнятості використати увесь комплекс заходів для підтримки роботодавців в карантинний та посткарантинний період, що допоможе мінімізувати втрати бізнесу та негативні явища в економіці краю.

Також йшла мова про надання одноразової допомоги суб’єктам господарювання, які вимушено скоротили або можуть скоротити передбачувану законодавством тривалість робочого часу працівників на період обмежувальних протиепідемічних заходів. Розмір такої допомоги буде визначатися пропорційно робочому часу працівника, який скорочено або заплановано скоротити, у тому числі через простій. Водночас сума не може перевищувати 8 тисяч гривень на одного працівника.

peredplata