На оздоровлення осіб з інвалідністю Буковина отримала 1,8 мільйона гривень

1,8 мільйона гривень асигнувань передбачено з державного бюджету для області на забезпечення санаторно-курортними путівками осіб з інвалідністю.

За ці гроші можна придбати 108 путівок для людей, що мають загальне захворювання або ж живуть з інвалідністю із дитинства, 34 путівки для недужих, з  наслідками травм і хворобами хребта та спинного мозку, а також 5 путівок для громадян, що супроводжуватимуть осіб з інвалідністю I групи.

Про це повідомляє Департамент соціального захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації.

Гранична вартість путівки за надання послуг із санаторно-курортного лікування  визначена наказом Міністерства соціальної політики України від 25.02.2021 №104 «Про встановлення граничної вартості путівки (ліжко-дня) у 2021 році» та становить:

  • для  осіб з інвалідністю  загального захворювання та з  дитинства – 8316,0 грн;
  • для осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку – 25165,0 грн;
  • для громадян, що супроводжують осіб з інвалідністю I групи (за винятком осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – 6966,0 грн.

Довідково: особи вказаних категорій повинні перебувати на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням в органах соціального захисту населення за місцем їх реєстрації.

Разом з цим, особи з інвалідністю мають право вільного вибору санаторно-курортного закладу, розташованого на території України, відповідного профілю лікування, безоплатними путівками до якого їх забезпечують.

peredplata