Українці увійшли до п\’ятірки найбільш питущих націй у світі

Українці увійшли до п'ятірки найбільш питущих націй у світіСьогодні в країні налічується близько 1,5 мільйона алкозалежних.
Борці за здоровий спосіб життя б\’ють тривогу: за статистикою ВООЗ за 2012 р., ми займаємо п\’яте місце в світі за споживанням алкоголю (у 2011-му – було шосте) і друге – за рівнем смертності від цієї соціальної недуги в Європі.

Українці споживають 15,6 л на душу щороку. Попереду нас – молдавани (1 місце – 18,2 л на людину), чехи (16,4 л), угорці (за 16,2 л) і росіяни (по 15,7 л). За словами голови парламентського комітету з питань охорони здоров\’я Тетяни Бахтєєвої, сьогодні від алкоголю залежать від 1,2 до 1,5 млн українців, повідомляє Сегодня.

«Молдавани переважно п\’ють вино, чехи – пиво, українська молодь труїть себе пивом і алкопопсами, люди старшого покоління – горілкою. Цей напій популярний у всіх регіонах, на сході – більше. У південних регіонах, а також на Закарпатті, замість пива частіше п\’ють вино», – каже експерт з позбавлення від алкогольної та тютюнової залежності Артем Ступаков.

Експерти вважають, обмеження продажів спиртного (у тому числі підвищення його вартості) – спосіб боротьби з цією недугою. «Молодь реагує на підвищення ціни зниженням споживання. І це підтверджують дані соціологічних досліджень останніх років. Якщо в 2006 році Україна займала перше місце в Європейському регіоні за рівнем споживання пива серед підлітків, то після підвищення акцизу рівень споживання знизився. Тому ми повинні продовжити застосування цієї позитивної практики », – каже голова парламентського комітету з питань охорони здоров\’я Тетяна Бахтєєва.

peredplata