На Буковині перед судом постане подружжя за підроблення та використання COVID-сертифікатів

Чоловік самотужки виготовив фальшиві міжнародні сертифікати про вакцинацію на своє ім’я та ім’я дружини без проходження такої процедури. Підроблені документи фігуранти пред’явили прикордонникам, щоб перетнути державний кордон України та уникнути обсервації і самоізоляції.

41-річний житель села Шилівці Дністровського району та його 36-річна дружина, під час перебування на прикордонному контрольно-пропускному пункті «Порубне», пред’явили COVID-сертифікати з ознаками підробки. За вказаним фактом співробітники сектору дізнання відділення №4 (м. Герца) Чернівецького районного управління поліції розпочали кримінальне провадження.

Під час досудового розслідування співробітники відділу протидії кіберзлочинам в Чернівецькій області спільно з дізнавачами поліції з’ясували, що порушники не зверталися до вказаного у довідках медичного закладу та не робили там щеплення від COVID-19. Використовуючи домашню комп’ютерну техніку, за допомогою програми для роботи з графічними файлами, буковинець виготовив два фальшиві міжнародні свідоцтва про вакцинацію на власне ім’я та ім’я своєї дружини.

Підроблені документи чоловік і жінка намагалися використати для уникнення обсервації та самоізоляції.

Поліцейські під процесуальним керівництвом Чернівецької окружної прокуратури скерували обвинувальні акти щодо буковинців до суду для розгляду.

Чоловіку інкримінують вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частинами 1 та 4 статті 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України, а жінці – частиною 4 цієї ж статті.

Джерело: Відділ комунікації ГУНП в Чернівецькій області

peredplata