Видалення жовчного міхура (лапароскопічна холецистектомія)

Показання до проведення операції

Лапароскопічна холецистектомія – операція по видаленню жовчного міхура, яка проводиться при його гострих або хронічних ураженнях. Хірургічне втручання здійснюється у ситуаціях, коли орган втрачає функціональні можливості, а його подальше збереження лише наносить шкоду людині, а не приносить користь.

Жовчний міхур природньо виконує функції акумулятора жовчі. Але через незбалансоване харчування, патогенні мікроорганізми, утворення каменів виникають його дисфункції. Він перестає виконувати поставлені перед ним завдання у наступних обставинах:

  • розвиток жовчнокам’яної хвороби з печінковою колькою;
  • прогресування хронічного холециститу без утворення каменів;
  • змінення стінок міхура – так званий фарфоровий міхур;
  • дискінезія жовчовивідних шляхів у складній формі.

Перед прийняттям рішення про проведення лапароскопічної холецистектомії здійснюють ретельний огляд жовчного міхура. Лікарям потрібно впевнитись у неможливості лікування іншими шляхами та в тому, що орган знаходиться у дійсно критичному стані.

Втручання з приводу видалення жовчного міхура

Перед призначенням лапароскопічної холецистектомії беруть лабораторні аналізи сечі та крові, проводять УЗД органів черевної порожнини. Тільки після отримання повної інформації про стан сечового міхура назначається операція. Вона проходить за наступною технологією:

  1. введення загальної анестезії та виконання декількох проколів на черевній стінці;
  2. заведення до черевної порожнини хірургічних інструментів разом з мініатюрною камерою для спостереження за ходом операції;
  3. виявлення дна міхура та виділення жовчної протоки для перетинання;
  4. перетинання судин, які живлять міхур та початок відділення органу він навколишніх тканин;
  5. заведення до операційної зони ендомішка, у який вкладають видалений жовчний міхур та виводять назовні.

По завершенню процедури оглядають операційне поле на предмет відсутності кровотечі, виводять інструменти та зашивають місця проколів (або накладають на них лейкопластирну пов’язку). Досвідченому фахівцю на проведення втручання потрібно приблизно сорок хвилин, але головне не швидкість, а якість виконання.

Лапароскопічна холецистектомія ефективно застосовується для видалення жовчного міхура в Україні з 1992 року, коли Біляком Степаном Томовичем була вперше в Україні проведена ця операція. Процедура підкорює безпечністю, мінімальним ризиком ускладнень та скороченим реабілітаційним періодом. Мінімальна травматизація тканин дозволяє через декілька днів після втручання виписатись додому, де за тиждень можна повернутись до режиму життя без обмежень. Больові відчуття у місцях виконання проколів є нормальною реакцією організму, яка проходить через кілька днів.

Джерело: сайт bilyak.com.ua.

 

peredplata

Залишити відповідь