Чим хворіють українці

Чим хворіють українціЯк повідомляє медицинский портал \”Лікар.інфо\”, більше половини населення (25 млн. українців) страждають серцево-судинними захворюваннями, з них третина населення країни (15 млн.) – гіпертонією.

Показник смертності від серцевих хвороб в Україні досягає 64% і є чи не найвищим у світі (для порівняння Європейський показник – 27%). Щорічно в країні реєструється майже 50 тис. випадків інфаркту міокарда, 100 – 120 тис. інсультів, понад 3500 вроджених вад серця. В той же час Україна в 15 разів відстає від Європи за кількістю кардіологічних центрів на тисячу осіб.

Кількість онкологічних хворих за останні 10 років зросла на 25%, і захворюваність продовжує рости на 2,6 – 3% у рік. У жінок найпоширеніший діагноз – рак молочної залози. З 900 тис. зареєстрованих хворих у половини – 3-я або 4-я стадія захворювання. Кожен другий-третій онкохворий в Україні помирає в перший рік хвороби, що в 2 – 10 разів перевершує показники розвинених країн.

В той же час кожен двадцятий пацієнт з встановленим діагнозом \”рак\” відмовляються від лікування через відсутність коштів і ще більша кількість людей, які підозрюють у себе цю страшну хворобу, бояться йти до лікаря.

В Україні офіційно зареєстровано 1 млн. хворих на цукровий діабет. Ще близько 2 мільйонів людей мають приховану форму захворювання, що в будь-який момент може викликати у пацієнта кому.

Такі цифри можуть шокувати кого завгодно, тільки не наших співвітчизників. За даними Київського міжнародного інституту соціології, який досліджував ставлення українців до свого здоров\’я: з 1000 опитаних 88% мають ті або інші ускладнення зі здоров\’ям, але тільки 29% жителів великих міст сприймають це як проблему. Справді, Україна – країна екстремального ставлення до здоров\’я.