Сучасні діти слабкіше, ніж їх однолітки 10 років тому

Сучасні діти слабкіше, ніж їх однолітки 10 років томуСучасні діти слабкіше, у них менш розвинена мускулатура, і вони не можуть виконувати фізичні вправи, які для попередніх поколінь не представляли ніякої складності.

Відхід від традиційних дитячих забав начебто лазіння по деревах і канатів, а також від занять на гімнастичній стінці зробив сучасних десятиліток менш фізично розвиненими, ніж їх однолітки 10 років тому.

Вони можуть присідати менше, їм важче займатися на шведській стінці, і в цілому у сучасних дітей менш розвинена мускулатура, ніж у покоління, вихованого в 90-е.

Дослідження дає привід замислитися про те, як шкідлива для здоров\’я дітей відсутність активного відпочинку.

Глава проекту доктор Гевін Сендеркок з Эссекского університету і його команда порівняли фізичний розвиток групи з 315 десятирічних дітей у 2008 та їх однолітків в 1998 році.

Вони встановили, що, незважаючи на майже однакове співвідношення росту і ваги, сучасні діти виявилися слабкіше, у них менш розвинена мускулатура і вони не можуть виконувати фізичні вправи, які для попередніх поколінь не представляли ніякої складності.

Зокрема, кількість присідань, які може виконати десятирічка, за 10 років скоротилася на 27,1%, сила руки – на 26%, сила захоплення – на 7%, а кожен десятий не зміг утриматися на турніку.

Доктор Сендеркок вважає, що такі результати демонструють сумну тенденцію.

Попередні дослідження показали, що діти стають менш підтягнутими і активними і ведуть більш сидячий спосіб життя, а в багатьох випадках важать більше, ніж це було раніше.
Джерело