В ніч виборів українці переведуть годинники

В ніч з 30 на 31 березня українці переведуть годинники на годину вперед Перевести стрілки на одну годину вперед в Україні потрібно в останню неділю березня. Отже, в 2019 році не забудьте перейти на літній час у ніч з 30 на 31 березня о 3 годині ранку.

Варто пам’ятати, що вже з цього дня графік руху транспорту діє відповідно до нового часу. А це означає, що спати ми будемо на годину менше.

Переведення часу на літній – 2019 здійснюють згідно з постановою Кабінету міністрів України від 13 травня 1996 року № 509. “Про порядок обчислення часу на території України”. Перехід пройде по всій країні, крім анексованого Криму та деяких районів Луганської та Донецької областей.

На літній час разом з Україною перейдуть понад 70 країн світу Європи. Виняток становлять Ісландія, Росія і Білорусь. До речі, вперше переводити годинник запропонували в 1784 році. Це зробив посол США у Франції Бенджамін Франклін. Рішення було ухвалено з метою економії свічок. Винахід переходу саме на літній час приписують англійцю Вільяму Віллетту.

В Україні годинник переводять з 1981 року. Переведення стрілок завжди супроводжується зміною ритму життя, а отже додатковим стресом. Експерти радять починати адаптуватися хоча б за тиждень до переведення годинників. Відомо, що різка зміна режиму погано впливає на організм людини. Тому в перші дні після переведення стрілок годинника можна відчути втому, підвищення тиску і головний біль. Варто звернути увагу на своє здоров’я тим, у кого є захворювання серця.

При переході на літній час у 2019 році також можливе зниження імунітету і порушення сну. В такі дні науковці рекомендують більше відпочивати, щоб ваш фізичний і психологічний стан повністю адаптувався до різких змін.

Дотримуючись певних порад, дискомфорт від переведення годинників на літній час у 2019 році буде мінімальним.

Варто лягати спати на 15 хвилин раніше, ніж звикли.

Перед сном обов’язково провітрюйте кімнату.

Приймайте контрастний душ.

Слідкуйте за своїм харчуванням: вживайте тільки здорову та корисну їжу.

Вечеряйте легкими продуктами.

Їжте не пізніше ніж за дві години перед сном.

Постарайтеся зменшити стрес і уникайте навантажень.

Частіше гуляйте на свіжому повітрі в компанії людей, які піднімуть вам настрій.

Нагадаємо, чому Україні вигідне переведення годинника, а половині держав на Землі воно не потрібне.

Джерело: https://acc.cv.ua/news/chernivtsi/cogo-tizhnya-ukrayina-perevodit-godinniki-na-litniy-chas-42862. Сайт http://acc.cv.ua/

peredplata