Все, що потрібно знати про корона вірус та грипп!

Що таке коронавіруси?

Коронавіруси – це сімейство вірусів, які вражають переважно тварин, але в деяких випадках можуть передаватися людині. Зазвичай захворювання, викликані коронавірусами, протікають в легкій формі, не викликаючи важкої симптоматики. Однак, бувають і важкі форми, такі як близькосхідний респіраторний синдром (Mers) і важкий гострий респіраторний синдром (Sars).

Які симптоми захворювання, викликаного новим коронавірусів?

  • почуття втоми
  • Утруднене дихання
  • Висока температура
  • Кашель і / або біль в горлі

Симптоми багато в чому схожі з багатьма респіраторними захворюваннями, часто імітують звичайну застуду, можуть походити на грип.

Як передається коронавірус?

Як і інші респіраторні віруси, коронавірус поширюється через краплі, які утворюються, коли інфікована людина кашляє або чхає. Крім того, він може поширюватися, коли хтось торкається будь-якої забрудненої поверхні, наприклад дверної ручки. Люди заражаються, коли вони стосуються забрудненими руками рота, носа або очей.

Спочатку, спалах стався від тварин, імовірно, джерелом став ринок морепродуктів в Ухані, де йшла активна торгівля не тільки рибою, але і такими тваринами, як бабаки, змії і кажани.

Як захистити себе від зараження коронавірусів?

Найважливіше, що можна зробити, щоб захистити себе, – це підтримувати чистоту рук і поверхонь.

Тримайте руки в чистоті, часто мийте їх водою з милом або використовуйте дезінфікуючий засіб.

Також намагайтеся не торкатися рота, носа або очей немитими руками (зазвичай такі дотики несвідомо здійснюються нами в середньому 15 разів на годину).

Завжди мийте руки перед їжею.

Носіть з собою одноразові серветки і завжди прикривайте ніс і рот, коли ви кашляєте або чхаєте, і обов’язково викидайте їх після використання.

Не їжте їжу (горішки, чіпси, печиво та інші снеки) із загальних упаковок або посуду, якщо інші люди занурювали в них свої пальці.

Уникайте привітальних рукостискань і поцілунків у щоку, поки епідеміологічна ситуація не стабілізується.

На роботі регулярно очищайте поверхні і пристрої, до яких ви торкаєтеся (клавіатура комп’ютера, панелі оргтехніки загального використання, екран смартфона, пульти, дверні ручки і поручні).

Як правильно носити медичну маску?

1. Акуратно закрийте ніс і рот маскою і закріпіть її, щоб зменшити зазор між обличчям і маскою.

2. Не торкайтеся до маски під час використання. Після дотику до використаної масці, наприклад, щоб зняти її, вимийте руки.

3. Після того, як маска стане вологою чи забрудненої, надіньте нову чисту і суху маску.

4. Не використовуйте повторно одноразові маски. Їх слід викидати після кожного використання і утилізувати відразу після зняття.

Що можна зробити вдома?

Розкажіть дітям про профілактику коронавіруса.

Поясніть дітям, як поширюються мікроби, і чому важлива хороша гігієна рук і обличчя.

Переконайтеся, що у кожного в родині є свій рушник, нагадайте, що не можна ділитися зубними щітками та іншими предметами особистої гігієни.

Часто провітрюйте приміщення.

Чи можна вилікувати новий коронавірус?

Так, звісно. Однак не існує специфічного противірусного препарату від нового коронавіруса – так само, як немає специфічного лікування від більшості інших респіраторних вірусів, що викликають простудні захворювання.

Вірусну пневмонію, основне і найнебезпечніше ускладнення коронавірусной інфекції, не можна лікувати антибіотиками. У разі розвитку пневмонії – лікування спрямоване на підтримку функції легень.

Хто в групі ризику?

Люди різного віку ризикують заразитися вірусом. У заяві комісії з охорони здоров’я Ухані йдеться, що вік 60 найостанніших випадків становить від 15 до 88 років.

Однак, як і у випадку більшості інших вірусних респіраторних захворювань, діти і люди старше 65 років, люди з ослабленою імунною системою – в зоні ризику важкого перебігу захворювання.

 

Чи є вакцина для нового коронавіруса?

В даний час такої вакцини немає, проте, в ряді країн вже розпочато її розробки.

У чому різниця між коронавірусів і вірусом грипу?

Коронавірус і вірус грипу можуть мати схожі симптоми, але генетично вони абсолютно різні.

Віруси грипу розмножуються дуже швидко – симптоми проявляються через два-три дні після зараження, а Коронавіруси потрібно для цього до 14 днів.

peredplata