Пандемія коронавірусу ослабне: інфекціоніст назвав дату

Упродовж наступних трьох місяців на коронавірус перехворіє до 5% світового населення, потім пандемія дещо послабне й знову повернеться восени.

Про це в коментарі OBOZREVATEL повідомив лікар-інфекціоніст, колишній директор Центру здоров’я Володимир Курпіта. За його словами, повний імунінет від COVID-19 людство отримає за 2-3 роки.

“Американські епідеміологи пишуть, що вірус перестає бути епідеміологічним, а переходить у стан ендемічного. Це означає, що поки не перехворіє 60-70% людей, його поширення не припиниться. Така кількість не захворіє одномоментно, і це втішає. Зараз говорять про те, що за наступні три місяці має перехворіти до 5% населення, потім пандемія піде на спад і повернеться восени. Тоді матимемо черговий період з грипоподібними захворюваннями, серед яких буде й коронавірус”, – наголосив він.

За словами лікаря, кількість занедужалих у світі щодоби збільшується вже вчетверо. Це означає, що поширення пришвидшується. Єдиними державами, які показали зменшення, стали Китай, Корея та Японія.

“Вони продемонстрували, що начебто змогли стабілізувати ситуацію. Але наприклад, у Сінгапурі протягом останнього тижня почала з’являтися велика кількість хворих. Це свідчить про те, що і Китай, і Японія і Корея наразі однаково залишаться в зоні ризику. Як і всі інші країни”, – підсумував Курпіта.

Як повідомляв OBOZREVATELпандемія коронавірусу зупиниться природним шляхом тільки в разі, якщо хвороба еволюціонує або більшість людей набуде імунітет.

peredplata