На Буковині три бригади лікарів «швидкої» на карантині

У Центрі екстреної медичної допомоги Чернівецької області на карантині перебуває три бригади, а це 11 медиків.

Про це molbuk.ua повідомив директор Центру екстреної медицини Чернівецької області Володимир Єлєнєв.

 

“У нас на карантині зараз три водія, шість фельдшерів і два лікаря. Все через те, що буковинці під час виклику швидкої допомоги не зізналися, що приїхали з-за кордону або контактували з тим, хто приїхав з-за кордону”, – розповідає директор Центру екстреної медицини Чернівецької області Володимир Єлєнєв.
Такі випадки сталися у Глибоцькому за Заставнівському районі і в Чернівцях.

“Маємо три випадки, коли медикам не повідомляли про історію подорожей. У Глибоцькому районі отримали виклик до двох осіб, у яких була підвищена температура. Лікарі приїхали на виклик, оглянули, збили температуру і поїхали. Ніхто не сказав, що хворі приїхали з-за кордону. Вже потім у лікарні повідомили, що в одного із хворих виявили коронавірус. У Заставнівському районі швидку допомогу викликали до дитини, у якої була діарея. Потім з’ясувалося, що батько був із історією подорожі, він приїхав з Німеччини. У чоловіка підтвердився коронавірус, у дитини – ні. Третій випадок був у Чернівцях. Приїхали на виклик, а потім дізналися, що дівчина повернулася із Франції. Саме ці бригади зараз на карантині. Лікарі, які були на виклику у Заставнівському районі, вже до кінця вийдуть з карантину. Їм потрібно ще зробити останній тест” – зазначив Володимир Єлєнєв.

У швидкій допомозі пояснюють, що у диспетчерів є набір запитань і людей закликають на них чітко відповідати.

“Якщо людина телефонує і каже, що у неї біль у горлі, кашель, ломота у тілі або висока температура, диспетчер перше, що запитує, чи була людина за кордоном або контактувала з кимось, хто приїхав з-за кордону. І люди обов’язково про це повинні сказати. Але чому не кажуть – не розумію. Адже історія подорожі і контакти все одно виявляться. А для нас це питання захисту медичних працівників, адже повинні знати, чи одягати захисні костюми. Через цей обман і байдужість у небезпеці можуть опинитися десятки людей”, – наголошує Володимир Єлєнєв.

Нагадаємо, на Буковині уже 14 інфікованих коронавірусом медичних працівників

peredplata