528  медичних працівників, які надають первинну медичну допомогу чернівчанам, отримають грошову винагороду від громади

Грошову винагороду  від громади у Чернівцях отримають медики, які працюють у складі  мобільних бригад, інші працівники, задіяні у роботі з хворими на гостру респіраторну хворобу COVID-19, а також медпрацівники, які інфіковані внаслідок контакту з пацієнтами. Загалом це 528 медпрацівників міських поліклінік  (№1, №2, №3, №5, дитячої поліклініки) та центрів первинної медико-санітарної допомоги «Роша» та «Садгора». Розпорядження  про виплату зазначених винагород підписав  міський голова Олексій Каспрук.

          Працівники, задіяні в мобільних бригадах та працівники, які інфіковані внаслідок контакту з пацієнтами, отримають:

  • Лікарський персонал – 5000 гривень
  • Середній медичний персонал – 3500 гривень
  • Молодший медичний та інший персонал – 2000 гривень

Інші працівники поліклінік і ЦПМСД, задіяні у роботі з хворими на гостру респіраторну хворобу COVID-19, отримають :

  • Лікарський персонал – 3000 гривень
  • Середній медичний персонал – 2000 гривень
  • Молодший медичний та інший персонал – 1000 гривень

Зазначені  виплати  планують здійснити до кінця квітня.

Нині середня заробітна плата сімейних лікарів у міських поліклініках та ЦПМСД становить 18,0 тисяч гривень, середнього медперсоналу – 8,6 тисяч гривень, молодшого медперсоналу – 5,9 тисяч  гривень,інших працівників – 6,9 тисяч гривень.

Уряд у рамках Програми медичних гарантій також затвердив окремі пакети з надання медичних послуг пацієнтам з підозрою або встановленою коронавірусною хворобою. Пакети передбачають надання послуг із тестування, екстреної та стаціонарної медичної допомоги. Національна служба здоров’я України, як єдиний закупівельник медичних послуг, укладе договори з закладами охорони здоров’я та платитиме їм за надання допомоги таким пацієнтам. Зокрема, мобільні бригади, які проводять забір аналізів вдома у пацієнтів і наразі працюють на базі поліклінік, ЦПМСД або інших закладів охорони здоров’я, додатково отримають до 300%. Однак в умовах фінансування передбачено зокрема  те, що одна бригада має зробити мінімум 150 заборів матеріалів на місяць.

peredplata