Коронавірус на Буковині 12 червня

У Чернівецькій області сьогодні виявили ще 38 випадків зараження коронавірусною інфекцією.

Про це голова ОДА Сергій Осачук повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Таким чином, загальна чисельність інфікованих в області від першого встановленого випадку складає 3836 осіб.

23 буковинців сьогодні побороли COVID-19, вони двічі отримали негативний результат тестів.

Епідемія коронавірусної інфекції в Чернівецькій області стабілізувалась, втім рекордні цифри останньої доби, зафіксовані в Україні, тривожать медиків.

Таку думку висловив директор департаменту охорони здоров’я ОДА Олег Чорний в коментарі кореспондентці molbuk.ua.
Лікар зауважив, що більш-менш сталі показники захворюваності на Буковині фіксують останні два тижні. Водночас чимало жителів області нехтують карантинними заходами.

“Ситуація в області стабілізувалась, але соціальна відповідальність людей бажає бути кращою. У нас, думаю, ситуація буде триматися на плато, на цьому ж рівні впродовж наступного тижня-двох. А що буде по Україні – на жаль, у мене передчуття досить невтішні, – каже Олег Чорний. – На Буковині завдяки грамотній командній роботі не лише лікарів, а й прикордонників, ДСНС, поліції, ми три місяці ми постійно жили в самодисципліні і відчутті чогось гіршого. Тому нам вдалося стабілізувати ситуацію. А всі інші, мені здається, трішечки розслабилися, через що можемо мати погіршення”.

Зауважимо, згідно зі статистикою, наданою пресслужбою Чернівецької ОДА, з початку червня в області додалося більше 400 хворих COVID-19, від 28 до 64 за добу.

Станом на 11 червня захворіли вже 3798 буковинців, 163 з них померли від ускладнень.

Буковина тримає сумне лідерство і досі не може перейти до другого етапу послаблення карантину в той час, коли в більшості областей напередодні дозволили проведення культурних заходів, запуск баз відпочинку, працює залізничне та міжміське сполучення.

Нагадаємо, за минулу добу в Україні зафіксували рекордну кількість нових випадків коронавірусної інфекції – 689 хворих за добу. П’ята частина – 125 осіб – жителі Львівщини, ще півтори сотні осіб – із Київщини.

У зв’язку з цим МОЗ пропонуватиме уряду посилити карантинні заходи.