Із понад трьохсот дитсадків, які є в Чернівецькій області, запрацювали тільки 10

На Буковині дозволили роботу дошкільних навчальних закладів. Наразі із понад трьохсот дитсадків, які є в області, запрацювали тільки 10. Інші лише готуються до відкриття.

Однак, чи прийматимуть вони малюків, залежить від того, до якої зони за рівнем поширення епідемічної небезпеки COVID-19 потрапить регіон.

На відновлення занять у звичному форматі сподіваються і школи. Наразі розробляють алгоритми освітнього процесу у нових умовах.

– Новий навчальний рік принесе багато викликів, яких ми не мали навесні. Учителі також можуть хворіти. Тому вже сьогодні досягнуто домовленості про те, що школи укладатимуть договори із Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича на тимчасове працевлаштування студентів-магістрів. Саме вони за потреби зможуть замінити педагогів, – розповів під час пресконференції голова Чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачук.

Він також наголосив, що лише від поведінки буковинців у наступні три тижні залежатиме, підуть діти до школи, чи будуть змушені навчатися дистанційно.

– Якщо захворюваність збільшиться, то Чернівецька область потрапить до «червоної зони», а це означає повернення до жорстких карантинних обмежень. Це не тільки закриття ресторанів та торгових центрів, не працюватиме громадський транспорт, міжміське та міжобласне сполучення, не відкриються школи 1 вересня. Тому почуйте, будь ласка, цей заклик, і допоможіть зробити так, щоб ми жили в умовах адаптивного карантину, а не жорсткого, – сказав Сергій Осачук.