“Лише одне вільне місце у реанімації. Ми у шоковому стані, жахливі речі…”, – лікарка-інфекціоністка обласної лікарні Ольга Кобевко (ВІДЕО).

В обласній лікарні 78 коронавірусних хворих і нові хворі продовжують поступати. Про це у відео на сторінці ФБ розповіла лікарка-інфекціоністка обласної лікарні Ольга Кобевко.

“Медична система має бути забезпечена у повному обсязі. А не так, як ми сьогодні перекладали одних хворих на кисень, а інших на концентратор. У нас шість критичних пацієнтів і лише чотири точки кисню. При цьому у нас йдуть мітинги людей, які працюють на ринках та у ресторанах за те, щоби їх не закривати”, – розповідає Ольга Кобевко.

За словами лікарки, у лікарні наближаються до квітневого піку, коли у лікарні було 90 пацієнтів. Місць стає дедалі менше, особливо у реанімації.

“Лише одне вільне місце у реанімації. Ми у шоковому стані, боїмося, щоби не довелося визначатися, кому це місце віддати. Жахливі речі… Тому будьте обережні”, – закликала лікарка.

На її думку потрібні не так обмежувальні заходи, як контроль за ними.

“Необхідно забезпечити контролю за усіма структурами, які надають послуги і де збирається велика кількість людей. Можливо, хай працюють, бо від вірусу нам нема куди дітися. Водночас не може бути закритий спортзал і відкритий ресторан, або закрита школі і відкритий ринок”, – сказала Ольга Кобевко.

Також лікарка розповіла історію, коли до неї після весілля прийшла жінка, яка приїхала з Італії.

“Я консультувала жінку, яка приїхала з Італії на весілля. Після цього у неї з’явилися симптоми хвороби. Я поцікавилася, чи є в Італії зараз весілля вона сказала, що немає. Тоді я запитала, чому сюди пішли на весілля? Вона відповіла: “Це ж Україна”. В Італії шалені штрафи за порушення карантинних обмежень. Тому губернатору спочатку потрібно подбати про те, щоби забезпечити контроль правоохоронними органами за дотриманнями карантинних обмежень”, – вважає Ольга Кобевко.

Лікарка закликала людей не виходити на мітинги, а ставитися до цієї ситуації свідомо.

“Не потрібно виходити на мітинги, а свідомо до всього ставитися. Берегти себе. Обмежити себе у святкуваннях великими групами. Не забувайте про маски, антисептики та соціальну дистанцію”, – зауважила Ольга Кобевко. 

 
Пер

 

http://bukinfo.com.ua/show/news?lid=123558