Лікарка Ольга Кобевко – губернатору Сергію Осачуку: «Дайте дихати»….

Лікарка-інфекціоністка вищої категорії Ольга Кобевко ще з минулої зими б’є тривогу: в інфекційному відділенні ОКЛ нема кисню. Хворі на Covid-19 через це мучаться. Вони задихаються.

Влада і керівництво лікарні спочатку не реагували на проблему і не вирішували її. Коли лікарка почала наполягати, аби підвели кисень до палат, де перебувають хворі, її звинуватили спочатку в тому, що безпідставно панікує. А згодом і… як не дивно, у професійній непридатності. Згодом коронавірус таки вразив область, як і передбачала лікарка. Лікарня та персонал не були готовими до цього. Чимало колег захворіли.

Серед них і ті, хто заперечував наявність Covid-19 та пандемію.

На жаль, прогнози Ольги Кобевко та її перестороги виправдалися. І після цього її вже ніхто не смів звинувачувати у панікерстві та непрофесійності. Сталося рівно навпаки. Але кисню як не було, так і немає досі.

Ще весною завдяки волонтерам лікарі-інфекціоністи використовували підручні засоби, аби рятувати людей. Ольга Кобевко на весь світ демонструвала саморобні пристрої подачі кисню до хворих через пляшки з мінеральної води. Тоді вона з новою силою наполягала, аби таки підвели кисень до інфекційного відділення. Знову ж таки, її вимоги ігнорували. Щоправда, колеги-інфекціоністи та медики Буковини стали на захист лікарки. І вже влітку гучно заявили про проблему. Тоді й влада нібито прислухалася. Казала, мовляв, то є правда, що нема кисню. Але не ми винні, а хтось там, десь…

Хворі продовжували потерпати й задихатися, лікарі – обурюватися. Влада бездіяла.

За той період у двох міських лікарнях встановили кисневі стаціонари.

  • Більше того, за 2-3 місяці в Китаї, США, Німеччині споруджували нові лікарні з суперсучасним обладнанням. А у Чернівцях за весь час не змогли підвести кисень до інфекційного відділення, – скаржаться буковинські лікарі.

Влада посилалася на якісь проблеми з тендерами. Потім сказали, що вже вирішено. Але знову якісь інші проблеми. Кажуть, кисень подадуть пізніше. Коли? А про це ніхто не знає.

Виходить як в Росії, коли їхній прем’єр казав: «Дєнєг нєт! Но ви дєржітєсь!»

Отож і у нас тепер: кисню нема, але ви дихайте якось самі.

На день міста Чернівців біля драмтеатру Ольга Кобевко зустріла губернатора Сергія Осачука. Вона не могла не використати бродай найменшу можливість,  аби не звернути увагу очільника області на проблему, яку влада досі не вирішила (забігаючи вперед. Зауважимо: ця проблема таки не вирішена).

Ось який діалог відбувся між лікаркою та губернатором:

  • Пане губернатор, коли буде нарешті кисень в інфекційному відділенні? – запитала Ольга Кобевко.

  • Оля, ви прийшли мене провокувати? Я виставу дивлюся… – каже Осачук.

  • То не мені треба. Хворі потребують кисню. Вони хочуть дихати навіть тоді, коли ви дивитеся виставу.

  • Скоро буде…

  • Коли саме?! Прийдіть до мене у відділення, подивіться на хворих. І Ви побачите, яка це страшна проблема. До речі, Вашій заступниці Наталії Гусак я ще в лютому показувала і розказувала про це. Але дотепер зрушень нема. Коли вже буде кисень?!

  • Буде!.. Колись буде… – сказав губернатор – і, не додивившись виставу, пішов з площі.

 

Через якийсь час губернатор Осачук розродився гнівним коментарем щодо цього випадку на Театральній площі. Він дозволив собі те, чого не повинен дозволяти український чиновник найнижчого рангу, не те, що губернатор. Більше того, Осачук мав амбіції щодо дипломатичної служби. Якийсь час був почесним консулом Австрії у Чернівцях. Він має вчену ступінь кандидата історичних наук.

Тобто все це спонукає його бути ввічливим, вихованим, культурним і дипломатичним. А що ми бачимо? Якогось невігласа, невихованого, самозакоханого нарциса, який не поважає ні навколишніх людей, ні спеціалістів, ні жінок. Ніби  гопник з підворітні, у коментарях цей, з дозволу сказати, недоінтелігент пише: «Антипремію брехливої провокаторки отримує Ольга Кобевко. Соромно за таких осіб, які на людській біді прагнуть вкотре влізти у депутати.

А щодо кисневих станцій відповідь давно озвучено і є правдою, усі справжні лікарі та керівники лікарень підтвердять: за моєю особистою рекомендацією прем’єр-міністру Денису Шмигалю нещодавно було звільнено від тендерних процедур будівництво кисневих станцій, тому вони з’являться вже незабаром. Гроші на них уряд/НСЗУ виділяє вдосталь. Тепер це персональна відповідальність головного лікаря ОКЛ. Ці рядки не для брехухи – Олі, а для всіх розумних людей».

А тепер порівняйте діалог лікарки-інтелігентки, яка вболіває за хворих і за лікарню, і відповідь-коментар цинічного самозакоханого нарциса, який нічим не поступається гопнику…

Тим паче, що Осачук тут показав себе брехуном. Бо Ольга Кобевко про кисневі станції говорила ще у лютому 2020 року. Тоді про вибори ще мова не йшла. А він чомусь хоче все списати на передвиборчий піар.

Напевно, цей гопник рівняє всіх під себе.

Не вийде!

За свої слова і дії треба нести відповідальність.

…На другий день директор департаменту охорони здоров’я ОДА Чорний відвідав обласну лікарню. Навіть записав там відео, де, м’яко кажучи, наголосив, що Осачук – брехун.

Він підтвердив, що дійсно у інфекційному відділенні нема кисню. А сама киснева станція буде встановлена тільки через 3-4 місяці.

І що робити хворим увесь цей час? Не хворіти?.. Чекати кисню від губернатора Осачука? Чи перекрити йому та йому подібним «кисень»?

Аби не брехали?!

P.S. Губернатор запевняв, що кисню нема,бо тендери затримано, а міністр каже, що лише гроші мають виділити (ефір ICTV за 12.10)

Хм, тепер навіть міністр підтвердив, що Осачук брехун!!!
 

Губернатор запевняв, що кисню нема,бо тендери затримано, а міністр каже, що лише гроші мають виділити (ефір ICTV за 12.10)Хм, тепер навіть міністр підтвердив, що Осачук брехун!!!

Posted by Ольга Кобевко on Kolmapäev, 14. Oktoober 2020