На Буковині планують розмістити підрозділи цивільної аеромедичної евакуації

Цьогоріч в Україні стартує проєкт щодо впровадження підрозділів цивільної аеромедичної евакуації. Він охопить й віддалені гірські населені пункти Чернівецької області. Про це під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

«Ми запускаємо такий проект, як створення єдиного аеромедичного простору в Україні. Це надзвичайно важливий елемент, зокрема, з точки розвитку системи трансплантації», – сказав Максим Степанов.

Проєкт реалізовуватимуть завдяки ресурсам МОЗ та підтримки силових відомств, що координуються МВС. Він передбачає транспортування повітряним шляхом як анатомічних матеріалів та реципієнтів для подальшої трансплантації, так і пацієнтів, які потребують невідкладної медичної допомоги у критичних випадках. Йдеться про гостру затримку кровообігу, гострі розлади серцево-судинної системи та інші важкі стани, опіки, травми, поранення, отримані, зокрема, під час масових уражень, стихійних лих тощо.

Окрім Буковини, проєкт планують запустити також у Львівській, Закарпатській та Івано-Франківській областях. Міністр охорони здоров’я України зазначив, що завдяки впровадженню цивільної аеромедичної евакуації всіх жителів цих районів за нагальної потреби вчасно зможуть доставити до спеціалізованих медичних установ обласних центрів.

Новини Партнерів