ВООЗ попередила про нову смертоносну хвилю Covid у світі через штам «Дельта»

Всесвітня організація охорони здоров’я застерегла, що варіант Delta, який зараз присутній у 92 країнах, може стати причиною нової смертоносної хвилі від Індонезії до Росії.

Як пише The Guardian, ВООЗ вказала, що Німеччина вже закрила кордони для громадян Португалії, оскільки там понад 70% нових випадків вже припадає на «Дельту». У декількох регіонах Іспанії, зокрема в Каталонії, вже зареєстровано 20% випадків зараження новим штамом. Фахівці прогнозують, що «Дельта» може стати домінуючим штамом в регіоні протягом двох-чотирьох тижнів. Аналогічна ситуація очікується і в Греції вже до середини серпня, і може знадобитися введення суворих локальних обмежень в районах з низьким охопленням населення вакцинацією.

Поза Європою «Дельта» вже вирує в Індонезії, де днями був зафіксований рекорд захворюваності – більше 21 тисячі нових випадків, а також у Росії. Також через «Дельту» уряди Австралії та Нової Зеландії посилили карантинні обмеження. А в Ізраїлі знову ввели вимогу обов’язкового носіння захисних масок в приміщеннях через зростання рівня захворюваності в країні. Крім того, протягом минулого тижня кількість нових випадків коронавірусу зросла на 25% по всій Африці.

Нагадаємо, новий штам коронавірусу «Дельта» виявили в УкраїніБілорусі та Словаччині.

Лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська вважає, що вже цього літа в Україні можливе зростання захворюваності на коронавірус через поширення штаму «Дельта». Його можуть привезти мандрівники з-за кордону.

ВООЗ прогнозує, що Delta-варіант коронавірусу, вперше виявлений в Індії, стане домінуючим у світі через свою високу заразність. Від інших штамів індійський відрізняється наявністю подвійної мутації.

Вакцини проти коронавірусу з використанням технології мРНК такі як Pfizer-BioNTech та Moderna, скоріш за все, здатні протидіяти індійському різновиду коронавірусу.

 
Джерело: UA.NEWS