У МОН розробили декілька сценаріїв початку нового навчального року

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет розповів про три варіанти початку нового навчального року. Запропоновані сценарії будуть поєднувати.

Про це повідомив глава МОН в інтерв’ю «Главкому».

Сергій Шкарлет зазначив, що вересень і початок жовтня не такі уразливі відносно захворювань, і сезонні хвороби ще не будуть активні.

«Ми розраховуємо, що перші два місяці осені не принесуть спалаху. Хіба що штам «Дельта», який зараз поширюється, може вплинути на ситуацію», – повідомив він.

У той же час в МОН є три сценарії проведення навчального року в 2021-2022 роках, додав Шкарлет.

Перший сценарій є найбільш оптимістичним, і можливий, якщо «зелена» карантинна зона збережеться у всіх регіонах України. В таких умовах навчальні заклади будуть працювати в звичайному режимі.

Лише в окремих регіонах за рішенням педради деякі школи можуть перевести на дистанційну форму навчання, якщо у них будуть спалахи захворювань.

Другий варіант – песимістичний. Він можливий при високому рівні захворюваності, і МОН наполягатиме, щоб 1-4 класи, тобто початкова школа, і спеціальні заклади, інклюзивна-ресурсні центри, працювали в звичайному режимі.

Новий план передбачає, що має бути 80% вакцинованих в науково-педагогічних колективах.

Третій сценарій – середній рівень захворюваності, «жовта» і «помаранчева» зони. Місцева влада зможе переводити навчання у змішану або дистанційну форму.

При показнику в 80% вакцинованих вчителів навчальні заклади зможуть проводити заняття навіть під час перебування в «жовтій» або «помаранчевій» зонах, працювати повністю в звичайному режимі.

Раніше Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет заявив, що зарплати педагогів можна збільшити до 4 тисяч доларів. Однак це торкнеться не всіх викладачів і стане реальним тільки після закінчення першого етапу реформи вищої освіти.

28 липня, в середу, в електронних кабінетах на порталі vstup.edbo.gov.ua з’явилися рекомендації для зарахування на бюджет в установи вищої освіти. Розподіл місць відбулося за алгоритмом адресного розміщення державного та регіонального замовлення.

У Міністерстві освіти і науки розповіли, що найчастіше бажають вивчати українські абітурієнти цього року.

 
Джерело: UA.NEWS