Розвідка США заявила, що коронавірус не є біологічною зброєю. А основних теорій походження досі дві

Американська розвідка офіційно назвала дві основні теорії походження коронавірусу: витік із лабораторії та передавання від тварини до людини. Остаточний висновок спецслужби не можуть зробити через недостатність даних.

Про це йдеться у розсекреченій частині звіту Офісу директора Національного управління розвідки США.

Розвідувальні спецслужби дійшли згоди, що коронавірус розроблювали як біологічну зброю. Основними теоріями походження вірусу є витік із лабораторії та інфікування від тварини до людини.

Чотири розвідувальних агентства з низькою впевненістю вважають, що коронавірус природним чином передався від тварини до людини.

Одне агентство вважає, що перший випадок інфікування людини стався через інцидент у лабораторії в Інституті вірусології в Ухані: наприклад, під час експериментів, взяття зразків у тварини.

Три агентства не змогли виокремити жодної теорії походження без додаткової інформації, деякі вважають обидві гіпотези однаково імовірними. Центральне розвідувальне управління (ЦРУ) було одним з агентств, які не мали твердої позиції щодо походження, каже джерело CNN.

Загалом американські розвідники зазначають, що їм та науковцям не вистачає інформації про перші випадки COVID-19 для конкретнішого пояснення виникнення вірусу. Сполучені Штати скаржаться, що Китай не хоче співпрацювати та перешкоджає розслідуванню.

Попри те, що розвідники звинувачують Китай, вони вказують, що китайські чиновники «не знали про вірус до початкового спалаху».

Джерело: Громадське