“Дітей відвозили у непритомному стані”: випливли нові подробиці масового отруєння українців в Єгипті. Ексклюзив.

Серед отруєних у готелі AMC Royal Hotel в єгипетській Хургаді виявилося понад 15 українців. Як стверджують очевидці, туроператор JoinUp до останнього приховував інформацію про постраждалих з України.

Подробиці того, що відбувається в готелі AMC Royal Hotel, ексклюзивно для OBOZREVATEL розповіла туристка Тетяна Копач. За її словами, визначити, після якого саме прийому їжі сталося отруєння, досить складно. Бо першого дня відпочинку, 29 жовтня, все було добре.

Перші тривожні дзвіночки з’явилися 30 числа, коли Тетяна з чоловіком вирушили до кайт-школи. Місцеві спортсмени розповіли, що у їхньому готелі щось відбувається, і багато хто скаржиться на отруєння.

Пізніше Копач спеціально підійшла до рецепції дізнатися, у чому справа. Адміністратор готелю запевнив її, що все гаразд, проблем немає, і побажав гарного відпочинку.

“І через пів години почали вервечкою під’їжджати машини швидкої допомоги. Забрали дітей та кількох дорослих у тяжкому стані”, – продовжила розповідати туристка.

Вона каже, що їй із чоловіком стало зле в ніч із 30 на 31 жовтня.

“Спочатку стало погано чоловікові, у нього піднялася температура практично до 40. У мене погіршилося самопочуття під ранок. Акцентувати на те, від чого стало погано, – складно, тому що ми два дні вже їли та пили”, – зазначила Тетяна

Важливо додати, що ще першого дня відпочинку українці звернули увагу на брудні тарілки. За словами відпочивальників, тарілки на дотик були жирні та невимиті. А після приїзду поліції та швидкої тарілки почали блищати.

“15 українців опинилися в нашому готелі. Всі сказали, що перенесли ці симптоми. Я зібрала їхні паспорти та відправила нашому консулу. Ми звернулися безпосередньо до лікаря, тому що не змогли додзвонитися до страхової через Join UP. Вони не відповідали”, – розповідає постраждала.

Єгипетський лікар навіть не записував імена та прізвища тих, хто отруївся, просто виписував якісь ліки. Тільки небагатьом давали таблетки безкоштовно, решту, незалежно від стану, відправили в аптеку з рецептом.

“Ліки, які ми купили за свої гроші в аптеці, нам особливо не допомогли. Я не перебільшую, не нагнітаю. За день прийому ліків при отруєнні має ставати хоч трохи легше, але не стало. Швидку нікому не викликали”, – скаржиться Копач

 

Вона додала, що їх врятували інші туристи з України, які прилітали наступного дня і мали заселитися у цей же AMC Royal Hotel.

“Слава богу, летіли хлопці з України, які теж мали селитися в нашому готелі, але їх одразу переселили в інший, навіть не завозячи, і вони нам привезли ліки проти харчового отруєння. І ось тільки прийнявши їх, нам почало ставати трошки легше”, – пояснила українка.

“Людей вантажили в автобус, щоб перевезти до іншого готелю, а одного з них починає рвати. Він був зовсім у поганому стані, йому треба було швидку викликати. Я не розумію, як це все робилося. Ми, може, підхопили якусь заразу і можемо бути заразними, а нас узяли та перевезли просто в готель, заповнений людьми. Ніякого карантину. Навіть не почекали, поки у нас симптоми закінчаться, коли ми перестанемо рвати”, – зазначає Тетяна.

За офіційною інформацією, було госпіталізовано 49 людей. Але за словами українців, які перебувають там, черга до лікаря була безперервна, починаючи з 4-ї години ранку і закінчуючи 9-ю вечора.

“Ішли діти, йшли дорослі, і всім було погано. Деяких хитало, деякі непритомніли. Там реально кошмар творився. Вони боялися розголосу, через це не викликали швидку. Тільки найскладнішим”, – розказує постраждала.

Як розповідають туристи, що отруїлися, їхні симптоми відрізнялися від звичайного отруєння. У них було блювання та сильний розлад кишківника.

“Це більше схоже на бактерію, на кшталт стафілокока того ж чи сальмонели у великій кількості. Тому що дітей відвозили у просто непритомному стані. Я не знаю, що треба з’їсти, щоб отак отруїтися. Це більше схоже на якусь бактерію та інфекцію”, – додала очевидиця.

Як зазначили українські відпочивальники, туристична компанія назвала масове отруєння людей форс-мажором.

“Хоча я не знаю жодного договору, де масове отруєння є форс-мажором. Це недогляд готелю або турагента, який підселює сюди людей”, – додала Тетяна.

Українка із чоловіком 1 листопада знову намагалися достукатися до Join UP Україна. Як виявилось, туроператор зовсім “не в курсі”, що відбувається. А на скарги туристів на отруєння порадив їм просто не їсти.

Сім’я Копачів також спілкувалася з українським консулом, який, як виявилося, не знав, що серед тих, хто отруївся, є жителі нашої країни. За словами Тетяни, Join UP просто не передав цю інформацію.

“Нас переселили в готель, який на два класи гірший за умовами проживання, за кімнатами, санвузлами та краєвидом. Відстань до моря і спорту тепер інша. Тепер потрібно витрачати гроші на таксі, коли ми одужаємо і нам стане легше”, – нарікає Тетяна Копач.

Також вона додала, що всі, хто отруївся, дійсно не їли півтори доби, тому що готель не надав жодної альтернативи.

1 листопада з моменту перших симптомів та після переїзду до нового готелю українці змогли поїсти вперше. Новий готель, попри те, що був меншим за “зірковістю”, надав відпочивальникам дієтичні страви: простий рис без нічого та овочевий бульйон.

OBOZREVATEL