25 вересня – яке сьогодні свято: традиції, іменини та заборони

Що не можна робити сьогодні та які існують прикмети на 25 вересня, про повідомляє Главком.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 25 вересня вшановує пам’ять великомученика Артемона. У народі день назвали Змійовик, цього дня змії повзуть в укриття, щоб перечекати зиму. А виповзають вони “на свободу” 4 червня (на Василіска).

Проповідник навернув до християнства стільки язичників, що утворилася велика громада, для якої він побудував і освятив храм. Імператор Діоклетіан, що заохочував гоніння на християн, наказав схопити Автонома, але святитель зумів сховатися. Надалі він продовжував проповідувати. Одного разу його новонавернені зруйнували ідольське капище, а язичники, побажавши помститися християнам, напали на храм і вбили святого Автонома, поплямивши вівтар церкви його мученицькою кров’ю. Диякониса Марія витягла тіло святого мученика з-під купи каміння і поховала його. Під час царювання святого Костянтина Великого на місці поховання святителя була споруджена церква.

Що можна робити 25 вересня:

– У цей день було заведено збирати горобину, з якої господині робили корисні вітамінні заготовки, приправляли медом і за повір’ями на Артамона “заряджали” їх цілющими властивостями.

Під час збору горобини потрібно було бути вкрай обережними й акуратними, бо випадкове пошкодження деревця вважалося дуже поганою ознакою для всієї родини і могло принести нещастя близьким.

Що не можна робити 25 вересня

– Сьогодні не рекомендовано ходити в ліс, адже в цей день виповзають дуже багато змій. А якщо побачили змію, то вбивати її в жодному разі не можна – накличете на себе нещастя.
– Цього дня не можна перебувати в неприбраному будинку.

Прикмети на 25 вересня

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

– багато жовтого листя на деревах – до довгої осені;
– дощ – до затяжної зими;
– багато жолудів – до теплої зими й родючого літа.

25 вересня іменини

Іменини у Семена, Федора, Олексія, Миколи, Івана та Афанасія.

Також у цей день юдеї роздумують, як вони провели минулий рік і які вчинки зробили.

25 вересня іудеї святкують Новий рік “Рош ха-Шана”, а в Україні відзначають День машинобудівника. Православна церква вшановує пам’ять священномученика Артемона (Автонома), який в 4 столітті служив єпископом в Італії. У неділю, 25 вересня, відзначають День коміксів. Щороку це свято неофіційно відзначають у США.

День машинобудівника

Професійне свято – День машинобудівника святкують в Україні згідно з президентським указом від 8.09.1993 № 361/93 в четверту неділю вересня.

Сфера машинобудування розділяється на багато напрямків, які відіграють важливу роль в економічному секторі України. Це аерокосмічна галузь, електроніка, автомобілебудування, заводи з побудови суден та локомотивів тощо.

“Рош ха-Шана”

Рош ха-Шана відзначають в 1 і 2 день єврейського місяця тишрей. У цей місяць у юдеїв починається відлік нового року. Тишрей зазвичай випадає на вересень або жовтень. У 2022 році євреї відзначать Рош ха-Шана 25 вересня і закінчать святкування ввечері 27 вересня. За єврейським календарем в цю дату почнеться 5783 рік.

Євреї вважають, що саме на Рош ха-Шан Бог вирішує долю кожної людини і оцінює нас за нашими вчинками. У цей день юдеї роздумують, як вони провели минулий рік і які вчинки зробили. Вони моляться богу про благополуччя і покаюються в недобрих справах.

Рох ха-Шана прийнято відзначати трублінням в шофар – спеціальний музичний інструмент, зроблений з рогу тварини. У це свято прийнято дарувати подарунки близьким і збиратися всією сім’єю. А якщо хтось із близьких знаходиться далеко від будинку, то йому відправляють листівку.

На святковий стіл ставлять рибу, єврейський хліб халу з родзинками, овочі, фрукти і мед. Кожна страва символізує щось хороше.