У Чернівцях відкриється виставка «Памфірова Маланка

У Чернівцях відкриється виставка «Памфірова Маланка. Танець смерті і життя», де представлять унікальні костюми, маски, реквізит, фотобекстейджі з фільму «Памфір»

На тематичній виставці, яка триватиме із 2 по 10 березня, у культурно-мистецькому центрі імені Івана Миколайчука ви побачите спеціально створені карнавальні костюми для свята Маланки, зображеного у фільмі «Памфір», придумані концепт-художницею Ольгою Юрасовою, розроблені художником-постановником фільму Іваном Михайловим, зібрані художницею із  костюму Марією Квіткою.

На експозиції можна буде переглянути і народні маланкарські маски, виготовлені майстринею Олександрою Слодзік, які одягали актори на зйомках фільму, а також фотографії «за лаштунками» створення кіна від оператора-постановника Микити Кузьменка.

Все це автори виставки продемонструють разом із трейлером фільму а також кінокадрами, які не увійшли до фінального монтажу «Памфіра».

Кіно, що вийде в український прокат з 23 березня — знакове для Чернівців, адже події  за сюжетом розгортаються та фільмувались саме у західних областях України — Чернівецькій та Івано-Франківській напередодні традиційного святкування Маланки.

Відкриття виставки о 17:00.

Вартість квитка на виставку – 30 грн.

Придбати квитки можна буде в касі центру Миколайчука за адресою: вул. Головна, 140 (за годину до заходу).

Організаторами події є управління культури Чернівецької ОВА, Буковинський центр культури і мистецтва, співорганізатори — КБУ ” Кіно -мистецький центр ім. Івана Миколайчука” Чернівецької міської ради.

За підтримки Чернівецької обласної державної (військової) адміністрації, Чернівецької обласної ради, Чернівецької міської ради, управління культури Чернівецької міської ради.

Куратор виставки – Олексій Ананов, продюсерка виставки – Альона Тимошенко.

Довідка

У травні 2022 року сімейна драма “Памфір” режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука зірвала шквал 6-ти хвилинних овацій під час світової прем’єри у програмі “Двотижневик режисерів” Каннського кінофестивалю. У грудні 2022 “Памфір” отримав Гран-прі на кінофестивалі “Молодість” у міжнародному конкурсі, також стрічка отримала шість перемог у номінаціях на Національну премію кінокритиків “Кіноколо”.

Окрім цього, “Памфір” було відібрано до програм більш ніж 40-ка фестивалів із 25-ти країн світу.

Продюсери проекту – Олександра Костіна, Євгенія Яцута, Лора Бріан, Клаудія Смея, Богна Шевчик, Артем Колюбаєв, Альона Тимошенко, Жанкарло Насі, Аді Аль Ассаль, Сільвана Сантамарія, Адам Гуделл.

Головні ролі виконали — Олександр Яцентюк (Памфір), Соломія Кирилова (Олена), Станіслав Потяк (Назар), Мирослав Маковійчук (батько), Олена Хохлаткіна (мати), Іван Шаран (Віктор).

https://www.youtube.com/watch?v=LIhg9sBk3ms