Президент Румунії Бесеску в 1941 році також пішов би війною проти СРСР

Президент Румунії Бесеску в 1941 році також пішов би війною проти СРСРПрезидент Румунії Бесеску в 1941 році також пішов би війною проти СРСР, щоб забрати Північну Буковину і Бесарабію.

У день 70-річчя початку радянсько-німецької війни, в ефірі румунського телеканалу B1TV президент Траян Бесеску заявив, що на місці колишнього прем\’єра країни Іона Антонеску 22 червня 1941 року він би теж віддав наказ: \”Румунські солдати, наказую перейти Прут!\”. \”У нас був союзник (Німеччина), і нам треба було повернути територію (Бессарабію, яка з 1812 року перебувала у складі Росії). Якби були ті умови, ймовірно, я б так і зробив\”, – заявив Бесеску.

Він також наголосив, що вважає неправильним покладати всю провину за Голокост проти євреїв та циган і їх депортацію до Трансністрії на фашистського диктатора Антонеску. \”Ми забуваємо, що у Румунії тоді був глава держави (король Міхай). Антонеску був прем\’єр-міністром. Одним ми віддаємо почесті і повертаємо майно, інших робимо військовими злочинцями. Чому? Тільки тому, що один з них був слугою росіян?\”, – сказав Бесеску.

МЗС Росії вважає, що \”подібну заяву, тим більше зроблену в скорботний день 70-річчя початку Великої Вітчизняної війни, в ході якої наш народ втратив 27 мільйонів життів, неможливо пояснити ні поточними внутрішньополітичними обставинами, ні посиланнями на провокаційність запитань журналістів\”.

На думку чиновників МЗС, \”така безсоромна бравада, що виправдує фашистську агресію і паплюжать пам\’ять мільйонів жертв фашизму, неприпустима і повинна отримати адекватну оцінку з боку цивілізованої Європи\”.

Румунська влада неодноразово висловлювали своє насторожене ставлення до російської влади. Так, у листопаді минулого року Румунія безпосередньо оголосила про те, що не довіряє Росії через присутність російських військ поблизу румунських кордонів. \”Ми не відчуваємо себе комфортно, оскільки російські війська розгорнуті уздовж нашого північного кордону – в Придністров\’ї. Нас зовсім не влаштовує і факт продовження Росією договору про базування її флоту в Севастополі\”, – заявив президент Бесеску в одному з інтерв\’ю.
Джерело

Новини Партнерів