Митрополит Данило відповів на умови, які висунула Румунська церква щодо визнання ПЦУ

Умови Румунської православної церкви, які вона висунула взамін на визнання Православної церкви України, є зрозумілими та прийнятними для обговорення.

Таку думку в коментарі кореспонденту molbuk.ua висловив митрополит Чернівецький і Буковинський Данило.

Зокрема, він стверджує, що українська та румунська церкви ніколи не були ворожими і завжди жили “як брат з братом”.

“Коли з’являється нова сім’я, усі сусіди думають: “Як нам буде житися із новими сусідами?”. Волею чи неволею, але ми мусимо якось ділити одну територію, одну вулицю, часто й один колодязь. Тому треба якось налагодити відносини. Так є і з церквою. Наша церква не молода, їй вже понад 1030 років, і вона стосунки мала з Румунією та Молдовою досить давно. При цьому, наші церкви завжди жили як брат з братом. Румунія для нас ніколи не була ворожою. Патріарх Феоктист, який був приятелем патріарха Філарета, не дозволяв собі гостро виступати проти української церкви. Він знав, що патріарх Філарет знає канони, і якихось “пустинок” не дозволить”, – сказав митрополит Данило.

Він вважає, що якщо якісь загострення чи непорозуміння на церковному підгрунті з’являються, то “лише від радикалістів, які мають якісь свої упередження, але це не на дипломатичному державному рівні”.

“Я думаю, що ці умови, які виклала румунська церква, не є найскладнішими. Гадаю, мусить бути делегація – або наша в Румунії, або румунська – до нашого глави церкви. Мають відбутися переговори, які повинні все збалансувати: що ваше, а що – наше”, – сказав митрополит Данило.

Він додав, що Румунська церква запропонувала “цілком зрозумілі умови: про збереження мови і за збереження традицій парафій”.

“Наприклад, у грецьких церквах паску не святять. А у нас люди йдуть з кошиками до церкви. Це – традиції, і вони не заважають нікому. Тож гадаю, що і з Румунією усе це збалансується”, – зауважив Данило.

Нагадаємо, Румунська православна церква заявила, що може визнати Православну церкву України в обмін на гарантії прав і свобод румуномовних церковних громад у Чернівецькій області, які зараз перебувають у віданні УПЦ МП.

“Для прийняття конкретного і правильного рішення на найближчій сесії Синоду пріоритет буде віддано тому, що в Україні нараховується 127 румунських православних парафій, особливо у районі Північної Буковини, у віданні Української Православної Церкви Московського Патріархату”, – йдеться у повідомленні.

В Румунії вважають, що необхідно провести реальні консультації з цими румунськими православними, які стурбовані збереженням своєї етнічної та мовної ідентичності.

Румунська патріархія хоче отримати письмові запевнення від церковних і державних органів України в тому, що етнічна і мовна ідентичність цих румунів буде поважатися, і що ці румунські православні матимуть можливість об’єднатися в румунський православний вікаріат у складі ПЦУ і розвивати духовні стосунки з Румунським Патріархатом.

peredplata