У Туреччині розкопали фрески «стародавнього Риму» і виявили написи кирилицею.

Стародавнє місто Zeugma розташоване на березі річки Євфрат в 10 км від Газіантепа (Туреччина). У доісторичні часи це поселення знаходилося на перетині доріг і полегшувало переходу через річку.

Слово «Зеугма» перекладається як «міст, місце переходу». У римський період місто славилося міццю і багатством, тут процвітало культурне життя.

 

В результаті археологічних розкопок було знайдено безліч мозаїк, фресок, історично цінних речей часів Римської Імперії. Сьогодні чверть стародавнього поселення, розташована біля річки, захована під водою. Про долю решти міста залишається здогадуватися за античними джерелами і археологічними даними.

Зеугма був мозаїчним містом в повному значенні цього слова. Мозаїки були перенесені в спеціально побудований для цих цілей музей, який став одним з найбільших і найважливіших музеїв в точки зору багатства його колекції.

Символом музею став фрагмент однієї з мозаїк — циганська дівчина. Очі дівчини розташовані таким чином, що створюється враження ніби вони дивляться на кожного глядача. Для цього панно відведено спеціальне приміщення, що охороняється.

 

Вражає уяву якість мозаїк зібраних з дрібних шматочків натурального каменю різних відтінків. Всі картини виконані за мотивами давньогрецьких міфів, причому особи і деталі набрані з приголомшливим майстерністю.

Зверніть увагу на «кирилицю», яка, з незрозумілих причин «древні римляни» залишали задовго до кирило-мефодіївських письмен.

Якщо раптом потрапите в місто Газіантеп, обов’язково відвідайте музей мозаїки Зеугма.