Невідома Буковина: гора, де ростуть цілющі рослини від десятків хвороб.

На Путильщині є унікальний природний об’єкт – гора Великий Камінь.

Про неї існує багато легенд. Розповідають, що на ньому можна знайти рослини, що мають надзвичайно цілющі властивості і приносять щастя.

 

“Великим Каменем називають в Буковинських Карпатах скалу на лівому березі річки Сарата, навпроти хутора Верещиха. Скеля піднімається над ялиновим лісом, який її оточує, подібно до величезного конуса, – розповів дослідник-краєзнавець Михайло Григоряк. – Великий Камінь дуже добре видно зі схилів гірських хребтів Томнатика і Яровиці. Круті схили Великого Каменя роблять його з цієї сторони майже неприступним. Навіть серед місцевого населення мало хто знає дорогу на вершину гори”.

Також розповідають, що тут водяться змії, які більше ніде не зустрічаються.

“Збереглися розповіді місцевих жителів про те, що колись тут мешкав великий змій, який поїдав ягнят, дрібних тварин і навіть дітей. Під час військових дій у сорокових роках ХХ століття на цій території були солдати. Вони піднялися на Великий Камінь і змій напав на них, – переповідає М. Григоряк – У відповідь вояки відкрили вогонь по незнайомій істоті, але кулі були безсилі. Хоробрі воїни вбили змія, закидавши його гранатами. З того часу такого змія там більше не зустрічали”.

“На наш погляд, наявність у цьому районі незначних покладів різних рудних корисних копалин і, в тому числі – уранових, які зазвичай викликають різноманітні мутації в рослинному та тваринному світі, можуть свідчити про правдивість цієї історії, – пояснює науковець. – Тому є гіпотеза про можливе існування і по сьогодні, у важкопрохідних і недоступних місцях, таких явищ”.

На вершині Великого Каменя водяться дрібні і дуже отруйні змії, а також рідкісні рослини.

“Серед цих рослин особливими властивостями володіє “змієвон”, який нібито лікує від 71 хвороби, і “джинджура”, – каже М. Григоряк. – З цілющими властивостями джинджури може позмагатися хіба що славнозвісний женьшень”.

https://molbuk.ua/chernovtsy_news/197331-nevidoma-bukovyna-gora-de-rostut-cilyuschi-roslyny-vid-desyatkiv-khvorob.html?fbclid=IwAR3ZTna9unU5bDG2j7VBoGWLCLzyrGAraK2d35pkigNhcfdo6SgTzLUctVg