ЯК У 1636 РОЦІ ПРОДАЛИ ПОЛОВИНУ ЧОРНІВКИ ЗА ПЕРСТЕНЬ ЗОЛОТИЙ

1636 рік, 17 березня
Петрашку Белдескул продає двірнику Гаврілашу Матейашу половину села Чорнівка за 180 золотих.
«А саме, з Петреску Белдескулом пишу та свідчу цей запис так, як я з доброї волі, ніким не примушений та не принижений, продав свій маєток з грамоти, що було поділено з сином Мірона з Сінехеуа від Єремії Води, половину села Чорнівка з млинами та сукновальнями, що на долині Чернівецького краю.
Цю половину села продав двірнику Гаврилашу Матейашу за 180 золотих справжніх грошей та й ще з деякими записами, що ця частина Чорнівки знаходиться під заставою дочці Ончула Юрашковича Ореші за один перстень золотий вартістю 60 золотих.
Цей запис застави на цю половину села належить від тепер двірнику Гаврілашу.
Мені далі в руки гроші всі по правді, щоб продане село перейшло у вічне користування.
Так, як я спитав всіх моїх двоюрідних братів, синів Мірона з Сінехеуа та іншу мою родину, ніхто не з’явився і не захотів купити, крім пана двірника Гаврілаша.
При цій угоді був присутній великий кулчінар пан Лупул Претескул, турецький стольник від Кузлу, Єфрім Хеждеу, Аврам від Лукечіані, Константин Драгошескул, Георге Корастянул , Андрей Мургулец та інші сини бояр та бояр.
А для достовірності покладено печатки та розписи присутніх бояр. І я, писар Бореляну, написав своєю рукою цей справжній запис. Щоб знали».
Березень, 17
(Використані матеріали : Теодор Балан. «Документи Буковини»)
May be an image of 1 особа, борода та у приміщенні
 
 
староста Чорнівки