На Сокирянщині збудують музей лісу

У с. Ломачинці Чернівецької області незабаром з\’явиться музей лісу. Тут можна буде ознайомитися із історією, роботою та сьогоденням Сокирянського лісгоспу.

– Хоч наше підприємство і молоде, ідея створення музею зародилася давно, – розповідає провідний інженер лісового господарства Володимир Дзик. – Зараз ми збираємо експонати. Тут представлять знаряддя, інструменти, якими колись працювали у лісі. Також розмісять багато фотографій. Щоб людина, яка прийшла сюди, могла побачити і оцінити, як працюють лісівники і з чим мають справу кожен день.

У музеї, окрім фото та інструментів, можна буде побачити раритетні картографічні документи, планшети, таксаційні описи, а також опудала тварин, які мешкають на території Сокирянського лісгоспу.

Тим часом вольєр, який знаходиться у Ломачинецькому лісництві Сокирянського лісгоспу, до кінця травня збільшать вдвоє. Наразі площа звіринця, який побудували у 2009 році, становить 3 гектари. Через місяць територію розширять до 6 гектарів.

– Вольєр збудований для просвітницьких цілей, тобто для ознайомлення місцевого населення, зокрема учнів, а також усіх бажаючих, з тваринним світом Сокирянщини. Ми продовжуємо будівництво і розширення вольєру, – розповідає головний лісничий ДП «Сокирянський лісгосп» Олександр Чебан.

Зараз у вольєрі дружно живуть кабани, косуля і олені. Тварини вже настільки призвичаїлися до людей, що навіть не тікають від відвідувачів. Тільки олені, які і в природі дуже полохливі, і досі бояться близько підходити до людей.

Кожного ранку тварин підгодовують. Ячмінь та пшеницю, якими годують тварин, вирощують самі ж лісівники. А для кабанів спеціально збирають жолуді.
Цієї весни мешканців вольєру стало більше. На світ з\’явилися 11 поросят. Наступного року очікують появи потомства у пари оленів.

У перспективі тут буде еколого-просвітницький центр державного підприємства «Сокирянський лісгосп».

Про це повідомляють в прес-службі Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства.

Новини Партнерів