На Буковині чиновникам наголосили на посиленні відповідальність за вчинення корупційних правопорушень

Як інформує сектор з питань запобігання та виявлення корупції апарату обласної державної адміністрації, сьогодні, 18 травня, набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення національного законодавства у відповідність до стандартів Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією». Нормативно-правовий документ спрямований на приведення законодавства України у відповідність з рекомендаціями, наданими за результатами третього раунду оцінювання Групою держав Ради Європи проти корупції (GRECO), які стосувалися внесення відповідних змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України, Закону України \”Про засади запобігання і протидії корупції\”, а також інших нормативно-правових актів.

Цей законодавчий акт суттєво посилює відповідальність за вчинення корупційних правопорушень. Зокрема, нормами цього Закону криміналізуються поняття «обіцянки неправомірної вигоди» та «прийняття обіцянки неправомірної вигоди». Також в кримінальному законодавстві замінюється термін \”хабар\” на уніфіковане поняття \”неправомірна вигода\”, яке охоплює не лише матеріальні предмети, а й немайнові вигоди. Зазначені нововведення у кримінальному законодавстві держави спрямовані на виконання положень Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією, яка ратифікована Законом України № 252-Vвід 18 жовтня 2006 року.

Таким чином, Україною виконані взяті зобов\’язання щодо криміналізації усіх проявів корупційних діянь, та продовжується робота щодо приведення положень вітчизняного антикорупційного законодавства у відповідність з міжнародними стандартами у цій сфері. Також реалізація вказаних законодавчих змін кореспондується із положенням третього блоку Плану заходів з реалізації рекомендацій, які містяться у другій оцінці Європейської Комісії прогресу України у виконанні першої (законодавчої) фази Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму.

Про це повідомляє прес-служба ОДА.