Завдяки модернізації насосних станцій водогону «Дністер-Чернівці» зекономлено близько п’яти мільйонів гривень

Учора, 17 вересня, відбулась виїзна прес-конференція за участю директора департаменту житлово-комунального господарства Чернівецької міської ради Дмитро Сірмана та начальника КП «Чернівціводоканал» Володимира Андрущака з метою перевірки готовності до роботи у осінньо-зимовий період 2013-2014рр. водогону «Дністер-Чернівці».

Представники ЗМІ мали можливість відвідати усі підстанції, якими проходить вода з річки Дністер до будинків мешканців нашого міста та оглянути оновлене обладнання, яке відтепер дозволяє зменшити споживання електроенергії майже на 5 мільйонів гривень на рік.

Начальник КП «Чернівціводоканал» Володимир Андрущак розповів, що обладнання, яке було раніше й експлуатувалось більше 30 років, було розраховано на більший об’єм води, її подачі і споживання. Відтак необхідність заміни насосного обладнання була давно.

Директор департаменту ЖКГ Дмитро Сірман запевнив, що вода потрапляє до міста очищеною. Вона відповідає усім санітарним нормам, тож чернівчани мають змогу споживати чисту воду. На станцію «Вікно» нещодавно закупили майже 70 тон кварцевого піску для досипки до фільтрів очисних споруд, який не обновлювався з 2008 року.

Головний інженер КП «Чернівціводоканал» Вадим Боднар розповів, що відтепер завдяки спеціальному обладнанню перебільшення концентрації хлору не буде:

«На даний час передозування вимикається, адже вже є сучасне обладнання, яке не дає можливості передозування хлором. Доза хлору розраховується при температурному режимі, об’ємі подачі води, тому йде чітка подача хлору. Таким чином наша вода відповідає усім стандартам, адже люди до своєї роботи ставляться сумлінно, а відтепер і нова техніка, і поповнення необхідним матеріалом допомагають у цьому».
До кінця 2013 року за кошти міського бюджету заплановано закупити нову комунальну техніку – екскаватор навісне обладнання та 2 автомашини УАЗ, необхідні для ефективнішої роботи КП «Чернівціводоканал».

Для довідки:

Водопостачання міста Чернівці здійснюється з двох джерел, а саме: з поверхневого водозабору на р. Дністер (74%) – водогін «Дністер-Чернівці» та системи підземних водозаборів р.Прут (26%) – водонасосних станцій «Рогізна», «Біла», «Магала».

Водогін «Дністер-Чернівці» експлуатується з 1982року та об’єднує три підйоми:

– Насосну станцію 1-го підйому «Митків»;
– Насосну станцію 2-го підйому з водопровідними очисними спорудами «Вікно»;
– Насосна станція 3-го підйому «Шубранець».

КП «Чернівціводоканал» проводить заходи щодо зменшення споживання електроенергії за рахунок оптимізації насосно-силового обладнання.

Так, на насосній станції І-го підйому «Митків» за кошти міського бюджету (1,2 млн. грн.) встановлено новий насосний агрегат з частотним перетворювачем, економія електроенергії від експлуатації якого за 8 місяців 2013 р. склала близько 2,2 млн. грн.

Аналогічне насосно-силове обладнання змонтовано на насосній станції ІІІ- підйому «Шубранець» – економія електроенергії за січень-серпень 2013р. – 1,5 млн. грн.
Продовжуються роботи з будівництва насосної станції на водозаборі «Очерет». Реалізація даного проекту дасть змогу збільшити подачу води для жителів Садгори та зменшити споживання електроенергії на суму 1 млн. грн. щорічно.

КП «Чернівціводоканал» працює над виконанням заходів по підготовці об’єктів для роботи в осінньо-зимовий період:

– замінюються аварійні мережі на нові з сучасних матеріалів;
– виконується заміна та ремонт пожежних гідрантів, засувок, водорозбірних колонок.
– виконані роботи по промивці резервуарів чистої води на водогоні «Дністер-Чернівці»;
– закуплено 67 т. кварцового піску для досипки в фільтри очисних споруд водогону «Дністер-Чернівці»;
– виконано ремонти рулонних покрівель на очисних спорудах каналізації, механічної майстерні виробничої бази, розпочаті роботи з ремонту покрівель над приміщеннями камер гідроудару на насосній станції «Шубранець»;

на інженерних мережах м.Чернівці відремонтовано оглядові колодязі (103 шт), установлені люки та кришки люків – (217 шт.), відновлено після аварійних розкопок асфальтне покриття (405 м2) та бруківку (360 м2).

Сектор інформації та зв’язків з громадськістю

peredplata