Чернівецький аеропорт врятує лише нова злітно-посадкова смуга

Чернівецький аеропорт врятує лише нова злітно-посадкова смуга Минулого тижня, 11 квітня, на сесії Чернівецької обласної ради виступив міністр інфраструктури України Максим Бурбак. Він зазначив, що є велика проблема з функціонуванням чернівецького аеропорту.

Зокрема, Максим Бурбак повідомив, що смуга чернівецького аеродрому має перейти на баланс держави (міністерства інфраструктури). «При цьому, решта майна аеропорту і далі залишатиметься у комунальній власності», – пояснив міністр. Завдяки такому підходу у міністерстві сподіваються, що аеродром , внаслідок розширення злітно-посадкової смуги, зможе приймати сучасні літаки.

Секретар Чернівецької міської ради Ярослав Кушнірик каже, що це дійсно врятувало б ситуацію з чернівецьким аеропортом. Проте процедура передачі смуги на баланс держави займе щонайменше рік, і увесь цей час аеропорт стоятиме без роботи.

«Доведеться відмінити тендер, оголошений міською радою. Після цього на сесії обласної ради відбувається передача у державну валсність не земельної ділянки, а лише злітно-посадкової смуги. Потім тендер оголошується Міністерством. В результаті роботи розпочнуться в кращому випадку в жовтні і ми втратимо цілий рік, – пояснює Кушнірик. – Ідея була хороша, але, на жаль, зреалізувати її при нашому законодавстві швидко неможливо».

Тому ремонтувати злітно-посадкову смугу доведеться за кошти міського бюджету, зазначив Я. Кушнірик.

«Іншого шляху врятувати аеропорт, окрім як відремонтувати злітно-посадкову смугу – немає. Аеропорт може заробити лише одним чином – приймаючи і відправляючи літаки», – підсумував Кушнірик.

Д.Кернична