«Залізні коні» додали до бюджету міста майже 6,0 млн. грн.

Протягом дев»яти місяців цього року місцевий бюджет Чернівців отримав 5733,2 тис. грн. збору за першу реєстрацію транспортного засобу. Про це повідомляє Інформаційно – комунікаційний відділ ДПІ у м. Чернівцях.

У вересні власники новеньких автівок перерахували до місцевої скарбниці 1477,4 тис. грн., що майже удвічі перевищує минулорічні надходження. Більшу частину цієї суми сплатили громадяни — понад 80%.

Нагадаємо, що платниками збору за першу реєстрацію транспортного засобу є підприємства та громадяни, які здійснюють першу реєстрацію транспортних засобів Україні, зокрема: колісних транспортних засобів, суден, літаків і вертольотів.

Водночас, від сплати цього збору звільняються легкові автомобілі інвалідів з об’ємом циліндрів двигуна до 1500 кубічних сантиметрів, що придбані за рахунок бюджетних коштів та/або безоплатно передані інвалідам відповідно до законодавства України, транспортні засоби будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів, дитячих будинків-інтернатів, пансіонатів для ветеранів війни і праці, геріатричних пансіонатів, реабілітаційних установ для інвалідів та дітей-інвалідів, що фінансуються з державного та місцевого бюджетів.