Ринок праці

Кількість зареєстрованих безробітних, які перебували на обліку державної служби зайнятості, на кінець вересня п.р. становила 8,7 тис. осіб, що на 3,8% менше, ніж на кінець серпня п.р. та на 2,8% – ніж на кінець вересня 2013р. Допомогу по безробіттю отримували 77,7% осіб, які мали статус безробітного. Із загальної кількості зареєстрованих безробітних 5,0 тис. осіб проживали в сільській місцевості або 57,2% від загальної кількості зареєстрованих безробітних.
Рівень зареєстрованого безробіття в цілому по області за
вересень п.р. не змінився і на кінець місяця становив 1,6% від кількості населення працездатного віку.
Середній розмір допомоги по безробіттю у вересні п.р. зменшився на 2,5% і становив 1013,8 грн., що на 16,8% менше, ніж законодавчо встановлений мінімальний рівень заробітної плати (1218 грн.).
Кількість вільних робочих місць (вакантних посад), заявлених роботодавцями до державної служби зайнятості, зменшилася у вересні п.р. порівняно з серпнем п.р. на 15,7% і на кінець місяця становила 549 одиниць.
За сприяння державної служби зайнятості у вересні п.р. було працевлаштовано 484 зареєстрованих безробітних. Серед працевлаштованих осіб 72,3% становили жінки, 43,6% – молодь у віці до 35 років.

Заступник начальника Головного управління Г.І.Петрова