Фахівці Головного управління ДФС у Чернівецькій області підкреслюють, що управління податковим боргом є складовою податкового ризик-менеджменту і являє сукупність прийомів та способів впливу безпосередньо на платіжну поведінку боржників. Задля досягнення результату, фахівцями відомства використовуються різноманітні методи погашення податкового боргу, що визначені нормами ПКУ. Зокрема, серед них, передача майна боржника у податкову заставу та його продаж, а у виняткових випадках – накладання адміністративного арешту.
У поточному році за рахунок вжиття усіх можливих заходів, вдалося погасити податковий борг на 77 млн. грн., з яких за виконавчими документами – понад 0,62 млн. грн.
Також, в регіоні податківцями забезпечено належну організацію роботи щоб використовувати права стягувача, передбачених Законом України «Про виконавче провадження», в тому числі й звернення до суду з поданнями для обмеження виїзду боржників – посадових осіб підприємств та приватних підприємців за межі митної території України.
Відтак, регіональним відомством ДФС у Чернівецькій області з початку року направлено 32 звернення щодо заборони виїзду за кордон боржників до органів Державної виконавчої служби.
Необхідно зазначити, що такі звернення стосовно підприємців – податкових боржників будуть надсилатись до суду і надалі. Адже діючи у такій спосіб, як обмеження права на виїзд за кордон, виявляється найбільш ефективним впливом на «бажання» боржника виконувати свої зобов’язання згідно з рішенням суду чи іншого органу.
Головне управління ДФС у Чернівецькій області