Пасивні доходи буковинських вкладників поповнили казну на 2,8 млн. грн.

Саме таку суму податку на доходи фізичних осіб нарахованого за банківськими вкладними (депозитними), поточними рахунками, ощадними (депозитними) сертифікатами та вкладами (депозитами) у кредитних спілках за серпень – жовтень нинішнього року податкові агенти спрямували до бюджету – повідомляють у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області.
Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо пасивних доходів» набрав чинності 1 серпня 2014 року. Відповідно до Закону вкладникам не потрібно самостійно утримувати та перераховувати до держбюджету суму податку, що підлягає сплаті. Цю функцію виконують виключно банки та кредитні спілки. Тобто, банк чи кредитна спілка із нарахованих відсотків утримує податок 15% та самостійно перераховує до бюджету. При цьому не має значення ані сума вкладу (депозиту), ані розмір отриманих відсотків – така ставка діє абсолютно для всіх.
В той же час, банки та кредитні спілки, які нараховують доходи у вигляді процентів на суми банківських вкладних (депозитних) або поточних рахунків, ощадних (депозитних) сертифікатів, вкладів (депозитів) членів кредитної спілки у кредитній спілці, у звіті 1-ДФ відображають лише відомості про суми доходів та суми утриманого податку, але не відображають відомості, які дозволяють ідентифікувати платника податків. Отже, банківська таємниця зберігається.
Інші податкові агенти (наприклад, емітенти облігацій), відображають відомості у звіті 1-ДФ за загальними правилами.

peredplata