На Буковині податку на нерухомість сплатили понад 300 тис. грн.

За одинадцять місяців 2014 року від платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки до казни надійшло 324 тис. грн. Хоч у загальній сумі надходжень до місцевих бюджетів сплата податку на нерухомість не досить значна, однак вона є додатковим джерелом на фінансування потреб регіону – зауважили у Головному управлінні ДФС Буковини.

У відомстві наголошують, що платниками податку на нерухомість, відмінної від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової нерухомості.

Також звертають увагу, що податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки не оподатковується зокрема, об’єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності держави або територіальних громад (їх спільній власності); об’єкти житлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, визначені законом; в тому числі їх частки; будівлі дитячих будинків сімейного типу; садовий або дачний будинок, але не більше одного такого об’єкта на одного платника податку; об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать фізичним особам, які відповідно до закону мають статус багатодітних або прийомних, або малозабезпечених сімей, опікунів, піклувальників дітей, але не більше одного такого об’єкта на сім’ю, опікуна, піклувальника; гуртожитки; об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об’єкта на дитину.

Вище зазначене передбачено п.п. 265.2.2 п. 265.2 ст. 265 Податкового кодексу України.

Крім того, фахівці управління нагадують, що з 1 квітня 2014 року Законом України від 27.03.2014 року №1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» внесено зміни до статті 265 Податкового кодексу України, зокрема, слова «житлова площа» замінені словами «загальна площа», обчислення сум податку за 2014 рік відбудеться до 1 липня 2015 року, виходячи з житлової площі об’єкта житлової нерухомості, в т.ч. його частки за період з 01.01.2014 до 31.03.2014 (включно) та із загальної площі об’єкта житлової нерухомості, в т.ч. його частки, з 01.04.2014 до 31.12.2014 (включно).