Підприємцям Чернівців відшкодували майже 30 мільйонів ПДВ

Протягом одинадцяти місяців платникам столиці Буковини з Держбюджету відшкодовано грошовими коштами на розрахункові рахунки більше 29,5 млн. грн. податку на додану вартість, в тому числі 11,9 млн. грн., або понад 40 відс. в автоматичному режимі.
Порівняно з аналогічним періодом минулого року чернівецькі підприємства повернули на свої рахунки майже на мільйон податку більше, а у листопаді сума відшкодування перевищила минулорічні показники у 1,8 рази (у листопаді 2014 р. було відшкодовано 3,8 млн. грн., а у 2013 р. – 2,1 млн. грн.).
Загалом з початку року чернівецькі платники перерахували до державної скарбниці 238,7 млн. грн. податку на додану вартість.
Державна податкова інспекція у м. Чернівцях нагадує, що з 01.01.2015 року змінено порядок визначення відповідності платника податку критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість. Зокрема, такими критеріями є:
– відсутність судових процедур банкрутства;
– підтвердження в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців відомостей щодо платника ПДВ, відсутність рішень про його виділення чи припинення, дійсність його установчих документів;
– наявність необоротних активів, залишкова вартість яких на звітну дату за даними податкового обліку в 3 рази перевищує суму ПДВ, заявлену до відшкодування, а також здійснення протягом останніх 12 календарних місяців або експорту в обсязі не менше 40 % від загального обсягу поставок, або інвестиції в необоротні активи у розмірах не менше ніж 3 млн грн.;
– відсутність податкового боргу на 1-ше число другого за звітним періодом місяця;
– для великих платників – відсутність збитків за підсумками останнього звітного року.
Зазначені зміни передбачені наказом Міністерства фінансів України від 14.11.14 р. № 1128 «Про затвердження Порядку визначення відповідності платника податку критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість».
Інформаційно-комунікаційний відділ ДПІ у м. Чернівцях

peredplata