З 1 січня роздрібний продаж алкоголю, пива, тютюнових виробів та пального обкладається 5% акцизом

З 01.01.2015р. до платників акцизного податку віднесли осіб – суб\’єктів господарювання роздрібної торгівлі, що здійснюють реалізацію підакцизних товарів. З 1 січня 2015 року набув чинності Закон України \”Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи\” № 71-VIII від 28.12.2014, яким внесено зміни та доповнення до розділу «Акцизний податок» ПКУ.

Відтепер акцизний податок мають також сплачувати:

– суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів;

– оптові постачальники електроенергії;

– виробники електроенергії, які продають її поза оптовим ринком електроенергії (замість збору у вигляді цільової надбавки);

– власники імпортованих транспортних засобів, які переобладнують їх у легкові автомобілі.

Одночасно, скасовано акцизний податок з продажу/відчуження цінних паперів.
Суб\’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, підлягають обов\’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому здійснюється господарська діяльність.

Для підакцизних товарів, які реалізуються в роздрібній мережі, ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках від вартості (з ПДВ), у розмірі 5%.

Суми податку перераховуються до бюджету суб\’єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації за місячний податковий період. Ознайомитися з рахунками на які необхідно сплачувати акцизний податок можна у рубриці «Бюджетні рахунки» за посиланням: http://cv.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/.

Також з 01.01.2015 р вводяться нові зразки марок акцизу для алкоголю і тютюну. Розмір плати за одну марку акцизного податку для алкогольних напоїв знижено з 0,27 грн. до 0,19 грн., для тютюнових виробів – з 0,14 грн. до 0,09 грн.