Відбувся семінар про податкові новації – 2015

Фахівці державної податкової інспекції у м. Чернівцях 23 січня організували та провели семінар для платників податків, щоб ознайомити з усіма новаціями податкового законодавства, які цьогоріч набрали чинності.
Впродовж чотирьох із половиною годин близько чотирьохсот присутніх вивчали та удосконалювали свої податкові знання, а також отримували відповіді щодо практичного застосування тих чи інших законодавчих норм.
Начальник інформаційно – комунікаційного відділу ДПІ у м. Чернівцях Наталія Бальон розповіла, що Законом України № 71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)» скорочено кількість податків та зборів.
По податку на додану вартість збільшено «поріг» обов’язкової реєстрації суб’єкта господарювання платником ПДВ до 1 млн грн ( раніше – 300 тис. грн). Окрім того, передбачено тестовий режим застосування електронної системи адміністрування ПДВ з 1 лютого до 1 липня 2015 року. У розділі ХХ «Перехідні положення» уточнено, що з 1 лютого 2015 року реєстрації в ЄРПН підлягають всі податкові накладні та Розрахунки коригування (у тому числі які не надаються покупцю, виписані за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування) незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній/розрахунку коригування. Крім того, у перехідному періоді до платників податків не будуть застосовувати штрафи за порушення термінів реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі.
Зі змінами по податку на прибуток платникам доведеться працювати за підсумками 2015 року, а за 2014 рік звітувати з податку на прибуток іще за старими правилами (п. 22 підрозділу 4 р. ХХ ПКУ): за базовий рік — протягом 60 днів, тобто не пізніше 2 березня 2015 року; якщо базовий квартал (за умов, коли підприємство у 2014 році звітувало з податку на прибуток поквартально) — протягом 40 днів, тобто не пізніше 9 лютого 2015 року. Разом із декларацією, форма якої затверджена наказом Міндоходів від 30.12.2013 р. № 872, необхідно подати фінзвітність (п. 46.2 ПКУ).
У січні – грудні 2015 року та січні – травні 2016 року щомісячні авансові внески з податку на прибуток треба сплачувати за старими правилами, що діяли за п. 57.1 ПКУ в старій редакції до змін, унесених Законом № 71. Із червня 2016 року зміняться як суб’єкти, котрі мають сплачувати щомісячні авансові внески, так і правила їх розрахунку.
Говорили і про нові податки. П»ятивідсотковий акцизний податок, який сплачується з роздрібного продажу підакцизних товарів (пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, нафтопродукти та інше паливо). Платниками є суб’єкти роздрібної торгівлі, які реалізують безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування такі підакцизні товари. Ї
Оскільки передбачено реєстрацію платників акцизного податку, посадовець розповіла, що реєстрація здійснюється автоматично при поданні ними декларації з акцизного податку до контролюючих органів, які обслуговують адміністративно-територіальні одиниці, на яких розташовано пункти продажу підакцизних товарів.
Вивчали і зарплатні податки: зміни по податку на доходи фізосіб та ЄСВ.
Цікавили платників і плата за землю (грошова оцінка цьогоріч індексується на коефіцієнт – 1,249), і податок на нерухоме майно, транспортний податок.
Йшлося на семінарі й про норми Закону України №63 від 25.12.2014 р. про податковий компроміс, про особливості уточнення зобов»язань по ПДВ та прибутку в межах його застосування.
Семінар завершився «бліц» запитаннями щодо оподаткування.
Державна податкова інспекція у м. Чернівцях запрошує чернівчан відвідувати безкоштовні податкові семінари, адже знання завжди стануть у нагоді для тих, хто хоче будувати свій бізнес без помилок та штрафних санкцій.
Інформаційно – комунікаційний відділ ДПІ у м. Чернівцях

peredplata