У січні 2015 року бюджет поповнився майже на 57 млн. грн. податком на доходи фізичних осіб

З початку року буковинці сплатили до бюджету 123,1 млн. грн. податків. Це на 9,9 млн. грн. більше ніж торік. Про це повідомив начальник Головного управління ДФС у Чернівецькій області Михайло Сеничак.
Керівник підкреслив, що понад 46 відсотків у цій сумі складає податок на доходи фізичних осіб – 56,7 млн. грн. та відмітив – детінізація ринку праці та легалізація доходів громадян має стати головним джерелом наповнення казни держави та сприяти зростанню бюджетних надходжень .
Серед ресурсів за рахунок яких досягається виконання бюджетних призначень з податку на доходи фізичних осіб на першому місці це надходження податку що сплачуються податковими агентами – понад 49,1 млн. грн. Крім того, за підсумками декларування доходів поповнено бюджет на 0,8 млн. грн.
Від «пасивних доходів», зокрема, таких доходів – проценти на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок; проценти на вклад (депозит) у кредитних спілках; інші проценти (у тому числі дисконтні доходи); процентний або дисконтний дохід за іменним ощадним (депозитним) сертифікатом надійшло понад 1,6 млн. грн.
З пенсій, розмір яких перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць) утримано 28 тис. грн.
У фіскальному відомстві Буковини повідомляють, що з 2015 року законодавці запровадили ряд новацій в оподаткуванні доходів фізичних осіб. Зокрема, відтепер доходи що перевищують десятикратний розмір мінімальної заробітної плати на 1 січня 2015 року (12180 грн.), оподатковуються за ставкою 20% (замість 17% у минулому році).Також, згідно з нормами БКУ змінено порядок зарахування податку на доходи фізичних осіб до бюджету, з 1 січня 2015 року включається до складу місцевих бюджетів 75 відсотків, а до державного бюджету відповідно 25 відсотків.
Податківці запевнили, що задля викриття порушників прав громадян під час виплати заробітної плати та при оформленні трудових відносин з роботодавцями постійно проводиться аналіз наявних баз даних та виявляються суб’єкти господарювання, які нарощують обсяги виробництва, збільшують прибутки, проте виплачують заробітну плату найманим працівникам на рівні нижчому встановленого законодавством мінімуму, неправомірно застосовують податкову соціальну пільгу, не дотримуються законодавства про оплату праці, а в підсумку перераховують податок на доходи фізичних осіб до бюджету у незначних розмірах.
Крім того, на постійному контролі буковинських податківців перебуває виплата заборгованої заробітної плати.

Новини Партнерів