Державні і професійні свята України у липні 2011 року

Державні і професійні свята України у липні 2011 рокуДержавні і професійні свята України та інші знаменні дати у липні 2011 року

1 липня – День архітектури України.
Свято України. Відзначається щорічно 1 липня.
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи архітекторів та містобудівників, їх творчих спілок, працівників проектних організацій і місцевих органів містобудування та архітектури…» згідно з Указом Президента України «Про День архітектури України» від 17 червня 1995 року № 456/95. Цього дня проводиться присудження і вручається Державна премія України в галузі архітектури.

Всесвітній день архітектури.
Установлений в 1985 році у перший понеділок липня Міжнародним союзом архітекторів, що виник в 1946 році, після Другої світової війни, коли потрібно було піднімати з руїн міста, відновлювати підприємства, відтворювати пам’ятники архітектури.
З 1996 року Всесвітній День архітектора приурочений до Міжнародного дня житла, який святкується в перший понеділок жовтня. Це рішення ухвалила Міжнародна спілка архітекторів на XX Генеральній асамблеї ООН у Барселоні.

2 липня – День працівника державної податкової служби України.
Професійне свято України. Відзначається щорічно 2 липня.
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значну роль державної податкової служби України у забезпеченні реалізації податкової політики держави…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Із встановленням Дня працівника державної податкової служби України було відмінено День податкової служби України.

3 липня – Міжнародний день кооперативів.
Міжнародний день ООН. Відзначаєтсья щорічно в першу суботу липня.
Мета – привернення уваги світової громадськості до кооперативів і сприяння розширенню партнерських зв’язків між міжнародним кооперативним рухом і іншими суб’єктами міжнародного права, включаючи уряди та неурядові організації на всіх рівнях.
Проголошений Генеральною асамблеєю ООН резолюцією 47/90 від 16 грудня 1992 р. на першу суботу 1995 року. На день, коли відзначалося сторіччя Міжнародного кооперативного альянсу – об’єднання організацій, що нараховують 760 мільйонів членів кооперативів у 100 країнах.

10 липня – День рибалки.
Професійне свято працівників рибного господарства України, професійне свято рибалок у СРСР і Росії. Відзначається щорічно у другу неділю липня.
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників рибного господарства, а також професійних спілок…» згідно з Указом Президента України «Про День рибалки» від 22 червня 1995 року № 464/95.

11 липня – Всесвітній день народонаселення.
Міжнародний день, що відзначається 11 липня.
Мета дня – привернути увагу до питань народонаселення, програмам спільного розвитку, пошуку рішення загальних проблем. Установлений ООН в 1989 році на згадку про День п’яти мільярдів – 11 липня 1987 року – день, коли чисельність населення Землі перевищила 5 млрд. осіб.

16 липня 1990 р. Верховна Рада України прийняла Декларацію про державний суверенітет України.

День бухгалтера.
Щороку 16 липня в Україні святкується День бухгалтера. Дата свята була вибрана невипадково – 16 липня 1999 року був ухвалений Закон України № 996-xiv «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні». Цей Закон визначає правові основи регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності в Україні. Відповідно до Закону, метою ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності є надання користувачам для ухвалення рішень повної, правдивої і неупередженої інформації про фінансовий стан, результати діяльності і рух грошових коштів підприємства.
До 2004 року свято називалося федерацією аудиторів і бухгалтерів України неофіційно, що дозволило підняти престиж професії, змусило представників державної влади по-новому поглянути на фахівців, усвідомити, що бухгалтерською облік – це не лише податкова звітність, але і основа для ухвалення управлінських рішень.
У результаті Указом Президента України № 662/2004 від 18 червня 2004 року День бухгалтера був офіційно встановлений 16 липня.

17 липня – День металурга.
День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості – професійне свято працівників металургійної та гірничодобувної промисловості України. Відзначається щорічно у третю неділю липня.
Свято встановлено як День металурга в Україні «…на підтримку ініціативи працівників металургійної та гірничодобувної промисловості України…» згідно з Указом Президента України «Про День металурга» від 3 червня 1993 року № 187/93. Згідно з Указом Президента України «Про внесення змін до Указу Президента України від 3 червня 1993 року N 187» від 27 червня 2006 року № 584/2006 свято було перейменовано в День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості.

28 липня – День Хрещення Київської Русі – України.
Православне і національне свято України на честь Хрещення Київської Русі, що відзначається щорічно 28 липня в день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира.
Державне свято встановлено в Україні в рамках святкування 1020-річчя Хрещення Київської Русі згідно Указу Президента України Віктора Ющенка «Про День хрещення Київської Русі – України» від 25 липня 2008 року № 668/2008.

31 липня – День працівників торгівлі.
Професійне свято працівників торгівлі України. Відзначається щорічно в останню неділю липня.
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників торгівлі, а також професійних спілок…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників торгівлі» від 5 червня 1995року № 427/95.

Новини Партнерів