«Єдинникам» Чернівецької області розповіли про новації в застосуванні РРО

Нещодавно, фахівці відділу контролю за проведенням розрахункових операцій та проведення фактичних перевірок Головного управління ДФС Буковини провели семінар для суб’єктів господарювання, які проводять готівкові розрахункові операції , стосовно змін у застосуванні реєстраторів розрахункових операцій.

Відкриваючи захід, заступник начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Іван Матіос наголосив на важливості проведення даного семінару оскільки, застосування реєстраторів розрахункових операцій завжди є актуальною темою.

Під час лекційної частини семінару, платники мали змогу почути про основні зміни в застосуванні РРО. Фахівці фіскальної служби області поінформували про ті категорії платників, яким обов’язково необхідно застосувати РРО і тих, яким, дозволено не запроваджувати реєстратори.

Зокрема, звернули увагу численної аудиторії, що фізичні особи – підприємці платники єдиного податку другої і третьої груп зобов’язані застосовувати РРО. Зазначені зміни для платників єдиного податку третьої групи вступають в силу з 1 липня 2015 року, а для платників єдиного податку другої групи – з 1 січня 2016 року. Це не стосується платників, які здійснюють діяльність на ринках та продаж товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також «спрощенців» першої групи.

Такі зміни передбачені Законом України від 28.12.2014 р. № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи».

Також доповідачі зазначили, що з 1 січня 2015 року дозволяється первинна реєстрація лише реєстраторів розрахункових операцій, які створюють контрольну стрічку в електронній формі, та електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг), РРО з купівлі-продажу іноземної валюти.

Тим часом, найвищу увагу платники виявили під час висвітлення питання відповідальності платників за порушення законодавства користувачами реєстраторів і тих платників, які нехтуватимуть цією вимогою законодавства.

Під час дискусійного блоку у форматі «питання-відповідь» всі платники отримали відповіді на запитання щодо практичного застосування зазначених нововведень.