В Чернівецькій області втрати через витоки води і тепла досягають 408 млн. гривень на рік

В Чернівецькій області втрати через витоки води і тепла досягають 408 млрд. гривень на рік, а в загальному по Україні цей показник становить понад 90 млрд. гривень. Про це повідомляє прес-служба Федерації роботодавців України.

Зокрема, втрати при транспортуванні гарячої води від котелень до житлових будинків в Чернівецькій області, а також втрати тепла через неутеплені стіни і старі вікна досягають 287 млн. гривень. Втрати від витікання води на аварійних ділянках трубопроводів оцінюються ще в 121 млн. гривень. Такі оцінки отримані в ході дослідження, проведеного Федерацією роботодавців України.

З 1 квітня тарифи на гарячу воду у всіх регіонах України будуть підвищені на 55-57%, на опалення – на 73%. З 1 травня тарифи на водопостачання та водовідведення зростуть на 12-100% залежно від регіону.

В аварійному стані перебувають близько 60% водопроводів, а ступінь зносу системи опалення в Україні в середньому досягає 35-40%. За обсягом витоків води і тепла Чернівецька область займає 23 місце, а довжина аварійних трубопроводів в області становить 270 км. Найбільші втрати відбувалися в Київській (11% від сумарної вартості втрат води і тепла), Львівській (9,6%), Дніпропетровській (9,5%), Харківській (8,42%) областях. До початку бойових дій на Сході України на Донецьку область припадало 12% всіх втрат, на Луганську – 9%. Найменші втрати в Тернопільській (0,5%), Чернівецькій (0,4%) та Закарпатської (0,1%) областях.

Надалі із зростанням зносу комунальних систем частка втрат в собівартості послуг – холодного та гарячого водопостачання, водовідведення та опалення – буде і далі зростати.

«Якщо буде проведена комплексна модернізація комунальної інфраструктури, і втрати будуть знижені, можна говорити про переоцінку тарифів на комунальні послуги у бік зменшення. Підвищення тарифів для компенсації, в тому числі, втрат через зношування водопроводів, не вирішують проблему», – підкреслив Голова Федерації роботодавців України Дмитро Фірташ. За його словами, Агентство модернізації України, створене за ініціативи Федерації роботодавців і найбільших профспілкових організацій, розробляє комплексний план модернізації інфраструктури. Для реалізації реформ і виконання плану буде створено інвестиційний фонд у розмірі 300 млрд. доларів.