Паркування принесло бюджету більше 400 тис. грн.

Протягом п»яти місяців цього року до місцевого бюджету надійшло 401,1 тис. грн. збору за місця для паркування транспортних засобів, що на 56,9 тис. грн., більше надходжень минулого року. Про це інформує Сектор комунікацій ДПІ у м. Чернівцях.

Юридичні особи, які організовують паркування, перерахували до казни 267,6 тис. грн., а фізособи – підприємці – 133,5 тис. грн..

На обліку в ДПІ у м. Чернівцях перебувають 10 платників збору за паркування (в т.ч. 5 юридичних осіб та 5 підприємців – фізичних осіб). Загальна кількість місць для паркування у Чернівцях – 823 (в т.ч. 717 – за які сплачується збір та 106 місць, що відведені для безоплатного паркування транспортних засобів, передбачених статтею 30 Закону України \”Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні\”.

Перелік спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів, в якому зазначаються їх місцезнаходження, загальна площа, технічне облаштування, кількість місць для паркування транспортних засобів, затверджується рішенням сільської, селищної або міської ради про встановлення збору.

Законом України № 71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)», що набрав чинності 1 січня 2015 року визначено, що збір за місця для паркування транспортних засобів належить до місцевих зборів.