Податківцями у Чернівецькій області легалізовано працю 359 найманих працівників

Про це повідомляє начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Головного фіскального відомства Буковини Сергій Попелишко та зазначає, що фахівцями відомства постійно проводиться робота по виявленню порушень трудового законодавства, яка сприяє легалізації працевлаштування, забезпечення соціальних гарантій громадян та наповнення бюджету держави.

Відтак, впродовж шести місяців 2015 року податківцями області проведено 43 перевірки підприємств та фізичних осіб – підприємців з питань дотримання ними діючого законодавства при виплаті заробітної плати з обов’язковою сплатою податку на доходи фізичних осіб, а також виявлення необлікованих та прихованих доходів громадян.

Відтак, у 79 відсотків від перевірених роботодавців, встановлено порушення податкових правил при виплаті заробітної плати. Як результат – «тіньовикам» донараховано 936,2 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб та 104,4 тис. грн. єдиного соціального внеску.

Також, податківець наголошує, відповідно до частини третьої статті 24 Кодексу законів про працю України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням, а роботодавець зобов’язаний повідомити контролюючий орган про новоприйнятих робітників.

Звертаємо увагу, що 27 червня 2015р. набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 №413, якою затверджений порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу. Порядок передбачає, що повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника ЄСВ за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.