Чи варто чернівчанам встановлювати в приміщеннях камери відеоспостереження?

Сучасне суспільство важко уявити без різного роду охоронювальних систем, до яких також відноситься і відеоспостереження. Насьогодні відеокамерами вже нікого не здивуєш, оскільки це один із найефективніших засобів попередження та розкриття злочинів, який встановлюється як в громадських місцях, так і в приватних будинках та квартирах.
На території м. Чернівці щороку вчиняється кілька тисяч злочинів проти власності. Основну їх частку складають крадіжки чужого майна. Злодії крадуть усе – від грошей та золотих виробів до побутової техніки та металобрухту.
Правоохоронні органи працюють над розкриттям злочинів та притягненням винних до відповідальності.
Водночас, без допомоги громадян стабілізувати кримінальну обстановку не можливо.
Одним із ефективних засобів профілактики злочинності та викриття злочинців є максимальний захист свого майна шляхом встановленнязасобів захисту (сигналізацій) та відеоспостереження.
Відеоспостереження у квартирі призначене для контролю житла під час відсутності власників, а також для контролю відвідувачів, тому у цьому випадку доцільно встановлювати відеодомофони.
Відеоспостереження квартири чи будинку може бути доповнене також віддаленим спостереженням через інтернет, що дозволяє керувати сервером з комп\’ютера, контролювати події в режимі реального часу, а також переглядати архів відеофайлів. Особливу увагу слід приділити першому й останнім поверхам, де можливе проникнення у приміщення через вікно. У даному випадку доцільно встановити відеокамеру саме біля вікна із зовнішнього боку будинку.
Відеоспостереження в під\’їзді дозволяє контролювати прилеглу територію, сходи й ліфтові холи. При встановленні відеосистеми суттєво знижується кількість правопорушень у під\’їзді.
Основне завдання відеоспостереження в магазині – запобігти розкраданню товару й коштів як персоналом, так і іншими сторонніми особами. При встановленні відеокамер бажано уникати «сліпих» зон. Відеоспостереження повинне забезпечити контроль торгівельного залу, входів у магазин і касових терміналів.
Звичайно, насьогодні відеокамери та встановленя такого обладнання вартують досить дорого, але враховуючи той факт, що їх наявність в приміщенні мінімізує ризик проникнення до нього та підвищує шанси знайти особу злочинця, то їх вартість виправдовує себе.

Прокуратура Шевченківського району м. Чернівці