Правоохоронці завершили обстеження території Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, жодних вибухових речовин чи пристроїв не знайшли.
Вирішується питання про внесення відомостей про даний факт до Єдиного реєстру досудових розслідувань за правовою кваліфікацією ст. 259 Кримінального кодексу України (Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об\’єктів власності).
Буковинська міліція вкотре нагадує: повідомлення про замінування – не просто телефонні жарти, за такі вчинки слідує реальне покарання. Відповідно до ч. 1. ст. 259 Кримінального кодексу України, завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, – карається позбавленням волі на строк від двох до шести років. Згідно ч. 2 даної статті – те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки або вчинене повторно, – карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років. Окрім того, суд може зобов’язати відшкодувати витрати за завідомо неправдивий виклик спецслужб. Ця сума може сягати декількох тисяч, а то й десятків тисяч гривень.
СЗГ УМВС України
в Чернівецькій області