Чернівчанам повернули більше мільйона гривень податку з доходів

Як розповіла начальник відділу адміністрування доходів і зборів самозайнятих осіб ДПІ у м. Чернівцях Оксана Крамар: «за результатами декларування доходів 2014 року вже 898 чернівчан скористались правом на отримання податкової знижки, із них 81% – відшкодували частину своїх витрат на навчання. Загальна сума податку, яку бюджет повернув декларантам, складає 1,1 млн. грн. Залишилось менше трьох місяців, щоб задекларувати податкову знижку, тому до кінця року, кількість чернівчан, які повернуть собі частину сплаченого податку збільшиться».
Нагадаємо, громадяни України, які є платниками податку на доходи фізичних осіб і в 2014 році платили за своє навчання або навчання члена своєї сім\’ї першого ступеня споріднення, мають право на податкову знижку.
Такі громадяни можуть повернути із бюджету сплачений прибутковий податок із суми внесених коштів за навчання, але не більш ніж 15%.
Для отримання такої знижки необхідно до 31 грудня 2015 року включно подати до податкової інспекції за місцем проживання річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.
Платнику податку необхідно мати документи, що підтверджують суми коштів, сплачених за навчання, зокрема, квитанції або фіскальні чеки про сплату коштів, договір з навчальним закладом, довідку про отримані у звітному році доходи, документи, які підтверджують ступінь споріднення (паспорт, свідоцтво про народження).
Розрахунок сум податку до повернення, платник податку повинен зробити самостійно, при цьому обов\’язково має заповнити розділи I, II та V річної податкової декларації та додаток 6.
«Зауважу, що правом на податкову знижку не можуть скористатися самозайняті особи, зокрема, суб\’єкти підприємницької діяльності та особи, що здійснюють незалежну професійну діяльність по доходах від такої діяльності, а також військовослужбовці, які одержують не заробітну плату, а грошове утримання»,- підкреслила посадовець.
Сума коштів, яка підлягає поверненню, зараховується на банківський рахунок платника протягом 60 календарних днів після подання декларації.
Якщо до кінця 2015 року платник не скористається правом на податкову знижку за наслідками 2014 року, на наступні податкові роки таке право не переноситься.
Сектор комунікацій ДПІ у м. Чернівцях