Чверть населення Європи – за межею бідності

Чверть населення Європи - за межею бідності Міфи про достаток та добробут у Європі можна вважати офіційно розвінчаними. Про це свідчать останні дані, продемонстровані в доповіді \”Індекс соціальної стабільності в ЄС-2015\”, підготовленій Фондом Бертельсмана, повідомляє \”Укрінформ\”.

Попри те, що економіка в Європі демонструє зростання, майже чверть громадян Євросоюзу – а це близько 122 млн осіб – можна назвати сьогодні такими, які живуть на межі бідності, що є \”надзвичайно високим і тривожним показником\”.

\”Розмах злиднів і соціальної ізоляції продовжують залишатися причиною занепокоєння, а розрив між Північчю і Півднем Європи як і раніше величезний\”, – йдеться в документі.

Найбільше від бідності потерпає Греція (36%), Іспанія (29%) та Португалія (понад 27%).

Проте, найгірші справи у дітей і молоді. Загалом по ЄС кількість тих, хто не досяг 18 років і може опинитися за межею бідності і в соціальній ізоляції, становила 27,9% (це 26 млн осіб) порівняно з 26,4% у 2007 році.

В той же час, соціальні умови і можливості для людей у більшості країн Євросоюзу залишаються значно гіршими, ніж було в передкризовий період.
Експерти фонду оцінювали 28 країн ЄС за 35 різними критеріями, серед яких рівень бідності, освіти, працевлаштування, охорони здоров\’я тощо.